6.26.2012

Ormanda Yürüyüş


                                                              

   Pazar günü, Belgrad ormanlarına yakınız madem, bi gidelim dedik. İyi ki de öyle bir şey demişiz. Yoksa elimizde, ''tammm alltıı kilometre yürüdük'' diye böbürlenecek malzeme olmazdı. İşin aslı o kadar tembel bir çift olduk ki, kırk yılda bir beni gören gariban insanlar aileye yeni bir birey katılacağını düşünmeye başlıyorlar. Durum o kadar vahim yani.
Durumun diğer vehamet kısmı ise yürüyüşümüzde. Biz yürümeye başladığımızda altı kilometrelik yürüyüşlerini bitirmiş olan, iki adet neredeyse AMCA kişisi tekrar yürümeye başladılar ve işin daha da acı kısmı biz daha bitirmeden onlar üçüncü altı kilometrelerine başlamışlardı. Bu kadar olduğunumu düşünüyorsunuz. Maalesef.. Bu 1. Vay bee. Kendime bakınca utanıyorum. Yaşımıza bak, süremize bak. Ne kadar çok oflayıp pufladık biz? Sen ilk 500 metreden dönmeyi düşünüyodun.. şeklinde bol miktarda ünlem işareti ve itham içeren repliklerimizdi.
 2. Vay bee ise, bir baba ile bir veledin koşusu oldu. Yanlış okumadınız bildiğiniz en fazla on yaşında ki kız bizim dinlene dinlene yürüyüp canımızın çıktığı o yolda koşuyordu. Velede bak yaa nasıl koşuyo dedik ama hiç, çocuk tabi enerji tavan yapmış onda demedik. Biz de çocuğuz ya....
 3. Vay bee, eğer kemikleri ağırsa, kantarın ''Ya hep böyle kızlar çıksa üstüme, ohh ne rahat'' diyeceği, yukarıda ki özellik ile 50 çekecek bir adet (yanlış görmeyeceksiniz) DEDE'ye ait. Hem de, biz son 2500 metredeyken yürümeye başlamış ve biz tam çıkarken 6 kilometreyi bitirip durmadan ikincisine başlayan bir dede. Valla biz sadece Maşşalllahh  dedik.
Olayların gülümsetecek taraflarından biri de yürüyenlerin yüzde doksan beşinin yabancı olması. Geriye kalan yüzde beşlik kesimde salınarak yürüyen bizlerden oluşuyor.Haa şimdi sakın ormanda türk olmadığını zannetmeyin. Tabiki de her yüz kişiden 95’i türk. Ama mangal başında. Tabi bizim planda sonradan yapılmamış olsaydı güzel bir ziyafet çekerdik şöyle. İçimizde kaldı valla. En kısa zamanda piknik  ya da kamp yapmak lazım….
Tabi böbürlenirken bunları söylemiyoruz. Yürümeyi düşünüyoruz. Evet hala düşünüyoruz.... :D

NOT: Fotoğraf http://www.haftasonu.com.tr 'den alınmıştır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...