Ana içeriğe atla

Ormanda Yürüyüş


                                                              

   Pazar günü, Belgrad ormanlarına yakınız madem, bi gidelim dedik. İyi ki de öyle bir şey demişiz. Yoksa elimizde, ''tammm alltıı kilometre yürüdük'' diye böbürlenecek malzeme olmazdı. İşin aslı o kadar tembel bir çift olduk ki, kırk yılda bir beni gören gariban insanlar aileye yeni bir birey katılacağını düşünmeye başlıyorlar. Durum o kadar vahim yani.
Durumun diğer vehamet kısmı ise yürüyüşümüzde. Biz yürümeye başladığımızda altı kilometrelik yürüyüşlerini bitirmiş olan, iki adet neredeyse AMCA kişisi tekrar yürümeye başladılar ve işin daha da acı kısmı biz daha bitirmeden onlar üçüncü altı kilometrelerine başlamışlardı. Bu kadar olduğunumu düşünüyorsunuz. Maalesef.. Bu 1. Vay bee. Kendime bakınca utanıyorum. Yaşımıza bak, süremize bak. Ne kadar çok oflayıp pufladık biz? Sen ilk 500 metreden dönmeyi düşünüyodun.. şeklinde bol miktarda ünlem işareti ve itham içeren repliklerimizdi.
 2. Vay bee ise, bir baba ile bir veledin koşusu oldu. Yanlış okumadınız bildiğiniz en fazla on yaşında ki kız bizim dinlene dinlene yürüyüp canımızın çıktığı o yolda koşuyordu. Velede bak yaa nasıl koşuyo dedik ama hiç, çocuk tabi enerji tavan yapmış onda demedik. Biz de çocuğuz ya....
 3. Vay bee, eğer kemikleri ağırsa, kantarın ''Ya hep böyle kızlar çıksa üstüme, ohh ne rahat'' diyeceği, yukarıda ki özellik ile 50 çekecek bir adet (yanlış görmeyeceksiniz) DEDE'ye ait. Hem de, biz son 2500 metredeyken yürümeye başlamış ve biz tam çıkarken 6 kilometreyi bitirip durmadan ikincisine başlayan bir dede. Valla biz sadece Maşşalllahh  dedik.
Olayların gülümsetecek taraflarından biri de yürüyenlerin yüzde doksan beşinin yabancı olması. Geriye kalan yüzde beşlik kesimde salınarak yürüyen bizlerden oluşuyor.Haa şimdi sakın ormanda türk olmadığını zannetmeyin. Tabiki de her yüz kişiden 95’i türk. Ama mangal başında. Tabi bizim planda sonradan yapılmamış olsaydı güzel bir ziyafet çekerdik şöyle. İçimizde kaldı valla. En kısa zamanda piknik  ya da kamp yapmak lazım….
Tabi böbürlenirken bunları söylemiyoruz. Yürümeyi düşünüyoruz. Evet hala düşünüyoruz.... :D

NOT: Fotoğraf http://www.haftasonu.com.tr 'den alınmıştır...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.