9.18.2012

Pinterest

  
  Ohh pinterest, diye bir giriş yapıyım ki durumun vehametini kavrayın.  Mutlaka biliyorsunuzdur da, bir de benim gözümden tanıyın pinterest bağımlılığını.

  Yahu pinterest sen nasıl birşeysin? Benim bütün zamanımı çalıp , aa ne kadar güzelmiş, ay bu ne kadar şeker birşeymiş, ohh my.., heyy şuna baksana diyerek saatlerimi harcamam sebep olan sitecan. Hayır bu kadarla yetinsem yine iyi. İnsanları da bulaştırıyorum. Bi gir nolur acayip beğeneceksin, tam senlik gibi cümleler kuruyor, olmadı mesaj atıyorum. Evet şu anda da, yazıyı bırakıp arada resim pinliyorum. Tamam ben çok çabuk bağımlı hale geliyor olabilirim ama bu site herkesi deli gibi bağımlı yapabilecek kapasiteye sahip.

  Ee tabi bu sözlerle ifade edilen bir site anladığınız gibi daha çok kadınlara hitap ediyor. En azından öyle görünüyor. Kategoriler yeterince geniş. Kullanımı gayet basit. Dolayısıyla zaman öldürmek isteyenler için görsel bir şölen haline geliyor.

  Kategori incelemesine gelecek olursak, ev dekorayonu üzerine ilham alınacak çok güzel pinler olduğu gibi, DIY diye adlandırdığımız, orjinal ve kendi kendimize yapabileceğimiz projeleri bir arada bulabilmek, tek tek  blog gezmekten daha az yorucu. Böylece projenin olduğu bloğa kendimizi bir anda atmış bulunuyoruz. Düğün dernek ve bunlarla ilgili efenim ne söyleyim fotoğraf fikirlerinden tutunda masa, mekan süslemelerine, pastalar, kekler, davetiyelere kadar yolu var. Ama kesinlikle nette gezinerek bulabileceğimizin çok çok üstünde. Arkadaşınızın, kardeşinizin düğününde giyecek elbise mi arıyorsunuz alası var. Modaya ait şeyler bol miktarda. Çay masaları, yemek masaları düzenlemeler, vintage'e dair herşey 1940'lar 50'ler....  Tarzlarıyla birlikte. İnsanların en çok şikayet ettikleri şeylerden biri de, yemek kategorisi. Neler var neler. Zayıflamaya mı çalışıyorsunuz? Sakın ama sakın o kategoriye girmeyin! Sanat, mimari kısımları ise ayrıca güzel. Benim en sevdiğim kısımlardan biri ise illustrations sekmesi. Travel fotoğrafları da sizi sizden alabilecek kategorilerden. Dünyayı gezme fitilini ateşleyen harika fotoğraflar var.

  Orada ki elbiseleri görüp ayy,, yapmaktan vazgeçip ben bile dikmeye karar verdim. O kadar çok hoşuma giden ayakkabılar var ki, valla ne yalan söyleyim ayakkabı yapmayı bile hayal ediyorum. Hayır bunlar birşey değil, insanların evlerini DIY projeleriyle ne kadar güzel bir hale getirdiklerini gördükçe yepyeni eşyaların üzerinde oynamalar yapmak istiyorum, hatta o kadar ileri gitmişim ki, en son eşime büfenin üzerinde ki çiçek desenlerinin parlak olması nedeniyle boyamamı ne kadar etkileyeceğini sordum. Tabi ki,saçmalamamalıydım ama itiraf etmeliyim ki hayalim de harrikaydı...

  Evet size de vermiş bulunduğum gazın yeterli olduğunu düşünüyorum. Nolur bi girin, beğenmezseniz çıkın, hehe çıkamazsınız ki :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...