Ana içeriğe atla

Masa Dekorasyonu


  Sevgililer günü yaklaşıyor ama ondan da öte her gün sevdiğiniz insanla paylaştığınız güzel bir günün anısı olabilir. Ya da doğumgünü. Evlilik yıldönümlerinden tutunda ilk karşılaştığın ana, ilk aşık olduğun zamana kadar uzar gider bu liste. Siz hangisine daha doğrusu hangilerine değer veriyorsunuz bilemem.

  Aşağıda ki muhteşem görselleri yakında gelecek olan sevgililer günü için mi kullanırsınız yoksa daha özel addeddiğiniz günlere mi saklarsınız? Ya da evet özel günlerde süslemelerime daha çok özenirim ama değer verdiğim diğer insanlarla,arkadaşlarımla beraber böyle güzel sofralarda oturmak benim de hakkım mı diyorsunuz?

  Ben kahvaltılarımdan, yediğim yemeklere kadar geçiştiren taraftanım. Hatta dolapta ısıtılacak yemek yoksa aklımın ucundan yemek yapmak geçmez, atıştırır yemek pişirilmesini beklerdim. Evlendim ettim ama hala evde yalnız olduğum zamanlarda bile  kendime yemek yapmak aklıma gelmez. Hatta olan yemeği ısıtmam bile. Yine de böyle güzel sofralar da yemenin keyfi çok başka olur eminim.

                                                                            Masalar
İki kişilk romantik mi romantik bir masa. Masa örtüsünü yerlerde sürünüyor görmek beni çok mutlu ediyor. Bence artı bir zarafet katıyor. Mumlar ise iki artı katmayı başarmışlar.


 Hımmmm. Ooo, harika bir balkon . Arkada ya da isteğe bağlı önde Eyfel ile harika bir masa. Tabi karşında ki sevgilinse eğer işi zor. Aranızda şu tarz diyaloglar geçebilir;

-Yeter ama karar ver. Ben mi yoksa o demir yığını Eyfel mi?

-Ayy canım ne alkası vaaar. İkinizin de kalbimde ki sevgisi çok ayrı yerlerde. Lütfen böyle yapma!

Şaka bir tarafa, dünyanın yedi harikasından biri de olsa, oraya yüklediğin mana kadar değerlidir. Dahası değil.
(Bu arada dünyanın yedi harikası sekiz olmuştu sanki ama emin olamadım?)


  Sade, ağır ve şık bir masa. Erkekler genelde karmaşık desenlerdem, canlı renklerden haz etmezler. Bence çok ideal. Hele de doğumgünüyse, ve siz de masa süslemelerizi hep pembelerden, kırmızılardan, canlı renklerden yana kullanıyorsanız bu düzeni gördüklerinde çok memun olacaklardır.
.

  Aşağıda ki dantel örtünün aynısı mı yoksa benzerimi bilmiyorum ama English Home'da gördüm. Çok da tatlı görünüyordu. Yeşillliklerin içinde ki bu güzel masalara özenmemek elimizde değil herhalde değil mi?
Bir aile toplantısı ya da yıllardır süren arkadaşlıklar için hazırlanmış bir sofra. Beğendiğiniz fotoğralardan birer tane daha bastırın. Sonra uçlarından birbirleri üstüne yağıştırarak bir kolaj oluşturun. Sonra masanızın üzerine runner niyetine kullanın. Sevgililer gününde de çok şık olacaktır ;)

z


   Sizce de çok romantik değil mi? Bu da bir o kadar cici bir masa. Pembelerle bezenmiş bir masa, ne olursa olsun herkesi cezbetmekte. Yalnızca ben mi böyle düşünüyorum?
Ömrünüzdeki her günün, sevdiklerinizle, sevgi dolu geçmesi dileğiyle...Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.