Ana içeriğe atla

Mim -1-


  Beni ilk mimleyen süslüvepembedünyam oldu. Öncelikle çok teşekkür        ediyorum. Sonra da sorularımı cevaplamaya başlıyorum..

1- En sevdiğiniz ve sevmediğiniz özellikleriniz neler?

En sevmediğim özelliğim kesinlikle istikrarsızlık. 

Evlenmeden önce istikrarsızlık beni hiç etkilemez hatta gurur bile duyardım. (Gururun sebebi, insanların bir sene içinde yaptıklarını, ben zaten altı ay da yapabiliyordum vs.) Kısacası pek etkilemezdi hayatımı.

Evlendikten sonra ise, istikrarsızlığından etkilenen bir insan var oluyor  ve kendisinin etkilendiği durumlar da hoşnut olmuyor. Doğal olarak.

En sevdiğim gibi duran fakat sevip sevmediğimden emin olamadığım özelliğim ise, her hangi bir şey için bile, bir an da müthiş bir ''yapabilirim'' moduna girmem. 

Olumsuz örnek:, Pet shop'a girince, (bu aralar, evde hayvan beslemekten kaçınan biri olarak) balık,kaplumbağa hatta semender ve kuş alıp çıkabilecek kapasitemin olması.

Olumlu örnek: Dikişten hiç haz etmeyen biri olarak, dikiş kursuna, çok iyi şeyler yapabileceğine inanarak başlamak yapmadığı halde hala kendine inanmak. :D

2- Küçükken kendinize uygun gördüğünüz bir çizgi karakter var mıydı varsa nedir?

Kendime yakın gördüğüm bir çizgi karakter hatırlamıyorum ama en sevdiğim çizgi-dizilerden biri olan Tom and  Jerry 'de kesinlikle Tom taraftarıydım. Tamam Jerry'de severdim ama her kötülüğü yapan Jerry, kahraman olan yine Jerry! Aloooo? Uyuz olurdum.  :D

 3- Çevrenizdekiler sizi tek kelimeyle nasıl tanımlar?

İstikrarsız.

 4- En sevdiğiniz yemek?

 Sebzeler hariç ayırdığım pek bir şey yok :D En sevdiğiniz deyince aklıma birden fazla yemek geliyor. Söyleyecek olsam, uzun zamandır yemediğim için mantı ile başlar, pizza ile devam ederdim.

 5- Pazar gününün sıkıntısını atmak için yaptıklarınız neler?

Pazartesi günü yapacaklarımı pazar gününden yapma hayalleri ve sonra bunu tabiki de saçma bulduğum için gezilecek yer arayışı yapmadan kendini sokağa atma... 

 6- Son okuduğunuz kitap?

Okumaya başladığım bir kaç kitap birden var ama son okuduğum kitap yanılmıyorsam;

Durulmayan Bir Kafa, KAY REDFIELD JAMISON

Kendisi psikiyatrist. Aynı zamanda bipolar (Manik depresif) hastası. Psikoloji kitaplarını sevenlere de sevmeyenlere de kesinlikle öneririm. Kendi hayatını anlatıyor. Kesinlikle sıkıcı değil.

 7- Sizi en çok etkileyen film veya dizi?

Dizi olarak, Kurtlar Vadisi'nde ki o Elif&Ali aşkının kesinlikle etkilediğine inanıyorum.

Film olarak da, 120, Black, 3 İdiots aklıma gelenler. 

 8- Sevdiklerinizi kıskanırmısınız?

Bazen belli etmemeyi tercih etsem de evet kıskanıyorum ya. Allah Allah...

 9- Far mı göz kalemimi mi?

Far daha yeni yeni kullanmaya başladım. Kesinlikle göz kalemi :)

10-  Kardeşiniz var mı varsa nasıl bir duygu?
  
İki adet var. Beraberken kavga ettiğiniz, biraz uzaklaşınca aramaya başladığınız duygular.  Normal de, bi git başımdan diye bağırıp çağırıp, ev de olmayınca nerde diye arayıp durduğumuz için annem bir atasözü söylerdi buraya cuk diye oturan ama bir türlü hatırlayamadım.

11-  Sabah erken kalkmak için yönteminiz nedir?

Alarm kurmak diycem ama...                                                        Kendinizle ilgili 11 gerçek;
  
-Birine değer verip sevdiğim zaman, geri kalan herkesin yaptığı ve söylediği her şeyi O'nun yanındayken unutuyorum,zerre hatırlamıyorum. Ama O'nun söylediklerini ve yaptıklarını ASLA!

- Sürekli aynı şeyleri yapmaktan nefret ediyorum. Yaptığım şey, biraz sonra eski haline dönüyor ve ben ipin ucunu bırakmaya başlıyorum. 

- Neskafe'ye bayılıyorum. Artık hafta bir içiyor olsam da, neskafe candır.

- Hayalimde artık olacağına inancım azalmış olsa da, her zaman mükemmele yakın olabilen bir karakter var.

- Yarım kalan dil öğrenimlerimi tamamlamak en büyük arzularımdan biri.

-Evet maymun iştahlıyım. Her gördüğüm hatta duyduğum güzel şeyi yapmak istiyorum. Ahşap boyamadan, dekupaja, tezhipten hat sanatına kadar.

-Dünyayı gezmek, en büyük hayallerimden. Ve nedense, yavaş yavaş bunun olacağına inanıyorum. 

- Dünyanın bilmem neresinden gelmiş elin turistinin, benim ülkemi hele de İstanbul'u mu benden çok biliyor ve gezmiş olması gerçeğinden nefret ediyorum.

- Şekersiz yapamam. Çayıma şeker atmaktan vazgeçince çay içmeyi bıraktım. O kadar yani. Jelibonlardan başlar çikolatan çıkarım. Hiç duraksamam.

-  Yine kendi önüme koyduğum en büyük hedeflerimden biri olan hayalimi, şimdiye kadar bunu başarmak için sarf ettiğim çabayı göz önüne getirerek, bir buçuk senelik verdiğim uzun tatili bitirme ihtiyacı.

-Kesinlikle ama kesinlikle bir müddet sonra, su içmek ve nefes almak gibi yeni bir insanla tanışmak, sohbet etmek ihtiyacı hissederim. 

Mimlediklerim: magicpenbloger, modabahar, neslininatölyesi, moraseleti, mehtapkaya, küçükhanımıngüncesi,dikisdersi.


Yorumlar

 1. Canım öncelikle cevapladığın için çok teşekkür ederim.Keyifle okudum,seni yakından tanıdık ne güzel.İstikrarsızlık çok ta kötü değil bence :)Ben de her an her şeyi gidip alabilirim,hiç aklımda yokken bir köpeği bile eve getirebilme kapasitem var :)Her bir cevabı dikkatlice okudum,önem verip,vakit ayırıp cevapladığın için tekrar sağol.Sevgiler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek ben teşekkür ederim beni tanımaya çalıştığın için :)

   Yok ya valla kötü bu istikrarsızlık. Bak bu herşeyi alabilmek çok eğlenceli :D

   Ben de, hem beni tanımak istediğin için, hem de okuyup yorum bırakmak zahmetine katlandığın için çok teşekkür ederim.. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.