Ana içeriğe atla

Koca Kafalı Bebekler (Blythe in Dolls)

  Önce Etsy'de gördüm bu bebekleri. Bak bak doyamadım. Sonra google koca kafalı bebekler yazdım. Oradan çıkan görselleri de topladım. Oradan da fiyat görmeye Ebay'e uğradım. Alacağımı aldım oturdum yerime :) Bunlar da bayıldığım koca kafalı bebekler. (Dediğim gibi görseller ebay,etsy ve gooogle görseller'den alınmıştır.)

   Bu bebeklerin asıl adı ise ''blythe''. Arama yapacak olursanız işinizi kolaylaştırayım.
 
   Nasıl sevimliler ya. Kıvırcık saçlar, cool haller. Hepsinden birer tane olsa hayır demem. O kadar çok beğendim anlayacağınız.


   Nasıl bişeysin sen. Çizmelerine ya da tozluklarına kadar benim ol, benimm.  Anlayacağınız üzere, başlarında ve vücutların da örgü şapkalar bulunan koca kafalı bebeler etsy'den alıntı. Eğer bebek alan olursa çok tatlı kıyafetleri etsy'de olduğu gibi ebay'de de mevcut.

l

  Şimdi de gelelim bu beğendiğimiz bebelerin fiyatına. Yine ebay kaynaklı konuşacağım. Ben çok araştırma yapadım. Ama 120 dolarcıklardan başlayıp 580 civarında tatlı tatlı bebeler tuzlu tuzlu fiyatlar gördüm. Tabi bebek haketmediğinden değil. :)

Yorumlar

 1. çok tatlılar, gözlere bayıldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok beğenenler toplanıp bebeğe girelim :D

   Sil
 2. Oyuncak Bebekleri ve tüm aksesuarları, Elbiseleri şimdi türkiye'de sadece MellStore™'da!
  http://www.mellstore.com/blythe-doll-oyuncaklari

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.