Ana içeriğe atla

Bahçe Dekorasyonu

 

 
  Bahçe ve balkonlar yazın vazgeçilmezleri arasındadır. Ağaçlar, çiçekler hatta balkonlar da minik domatesler, fesleğenler ile bahçe havası verilmeye çalışılmış çok da yakışmış sebze ve meyveler. Sizi bilmem ama ben ferforjeli masalara, sandalyelere bayılan biri olarak oturacağım balkona rahat birşeyler isterim. Yayılıp dinlenbileceğim, upuzun yattığım da yan binada ki bilmem kim abiyle beraber sigara içiyormuş hissine kapılmadan, dikizlenmeden ve dikizlemeden rahat rahat akşam yemeğimi yiyebilecek, çayımı yudumlayabilecek bir balkon. Şu an oturduğum eve ilk girdiğimden beri bir gram içim ısınmadı. Hala da ısınamıyor. Bu balkon olayı da bir eksi daha koyuyor.

 Size balkonunuzda veya bahçenizde keyifli kahve hüpletmeler efenim... Balkon dekorasyonu ile çok post gördüm. Ben de bahçe ve bahçede masa dekorayonu üzerine yoğunlaşmaya karar verdim. Görseller yine önceden toplanmış. Kaynaklar yok. Kısacası tüm görseller alıntıdır..Yorumlar

 1. harıkalar hepsı super keske bahcelı evım olsa ınsan cok ozenıyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Ben de çok özeniyorum. Bakımlı bir bahçe. Çiçekler, meyveler, azıcık sebze güzel bir masa, rahat sandalyeler... Neyse bu kadar yeter.. :)

   Sil
 2. ilk görselin rengi...
  bu sene mercan rengine tutuldum:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazın pastel renklerin arasına canlı renkler çok iyi geliyor :) Ben o görselin kendisine de vuruldum valla :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.