Ana içeriğe atla

Dekupajlı Objeler

 Dekupaj! Hayatıma yeni giren bir kelime. Ahşap boyama benim için pek bir şey ifade etmiyordu. Ta ki, pinterest ve bloglarda o güzellikleri görene kadar. Gördüğümden beri, içimden bir ahşap boyama sevdası çıktı. Dekupaj yapımının videolarını mı izlemedim. Bloglardan dekupaj için resim mi toplamadım. Hatta dekupaj yapılacak objelerimi de buldum.

 Gazeteci amcamız sağolsun gazeteyi kapı koluna sıkıştırıp gidiyor. Kapı anında simsiyah tabi. Sırf  koymasın diye çiçek bağladım. Çok da şık durdu. (İnsanlar bebek oldu falan zannetmişler ne alaka yahu?) Ama tabi amca bundan pek hoşlanmadı, şıklık ise umurunda değil. Çiçeği ittirip gazeteyi koymayı devam ettiriyor. Ben de kesin çözüm olarak ahşap gazetelik alıp, dekupaj yapmayı hayal ettim.

 Bir kaç hafta önce Bauhaus'da gezerken ahşap boyama için satılan objelerin yanında geçerken, Onu gördüm. Takı kutusu. Hani böyle minik minik çekmeceleri olan kutular var ya. Ondan işte. Hem de boy boy. ( Diğer yapı marketlerde bu kadar çeçşit yok. Bauhaus'u tek geçerim. Ahşap boyama için en çok çeşit de orada vardı.)

 Kısacası, yapacaklar listemin sonunda bunlar yer alıyor. Ben yine de, bol bol görsel topluyorum. Birazını size de göstereyim dedim. :)
Yorumlar

 1. Merhaba yazılarının devamını okuyamıyorum bir sorun mu var?Harika görünüyorlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarımın devamı derken? Şuan başka bir pc'dem bu postu tamamıyla görebiliyorum ama?

   Sil
 2. Ben sadece giriş cümlesini görüyorum devamını göremiyorum canım.Şimdide sadece yorum yazma kısmı çıkıyor yazı yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ilginç yahu. Üzüldüm. :( Başka böyle problemi olan var mı?

   Ben iki ayrı pc'den girdim. Yazı görünüyor. Ne yapmam gerektiği hakkında ise en ufak bir bilgim yok. En kısa zaman da sorunu çözmeye çalışayım.

   Bu durumda olan başka arkadaşlar da varsa ve eğer yorum bırakırlarsa sevinirim. :)

   Sil
 3. Ben mobil versiyonundan sorunsuz okudum.Kutulara,küçük cekmeceli minik dolaplara bayılıyorum.Dekupaj gözüme hoş görünse de bulaşmayı düşünmüyorum kendisine...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Sorunsuz okuyabilmenize çok sevindim. Sorunu anlayamadım hala. Ben de hiç bir problem yok..

   Valla üç çocukla siz bulaşırsanız kendimi intihar ederim (biterim bu lafa) :D

   Sil
 4. Dur kendini intihar etme bitli kardesim!Dekupaja bulaşmasam da süregelen amatör bir terzilik kariyerim var 4 cocugumla..Dışardan bakınca çılgınlık gibi görünse de kafamı boşaltmak,cocuklar dısında birseylerle ilginenebilmek adına dikiş dikiyorum.Küçük kızımdan sonra dikişe ayirabildigim zaman cok azaldı ama bırakmadım.

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel. Rahatladığınız bir hobinizin olması. Benim hobi edinmeye çalışmalarımın neticesi genelde hüsran oluyor. Yani bana pek hobi gibi gelmiyor galiba :D

  YanıtlaSil
 6. Baslarda benim de öyleydi azmedince daha iyi sonuclar almaya başladım.Hobilerinin pesini bırakmamak lazım..Ilerde cocugun oldugunda" keske öğrenseydim,biraz ilerleseydim"deme ihtimalin olabilir,Gerçi sen kitap kurdu olarak başka islere vakit ayırmak istemezsin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben onu çocuğum olmadan söyledim. Bir çocuğum olduğunda o kelimelere sığınamam.

   Kitap kurdu değilim maalesef. Önceden öyleydim. Yeni yeni geri dönüyorum. Amaşu azim konusunda hiç marifetli değilim. Göreceğiz bakalım :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.