Ana içeriğe atla

Sandviç Pasta / Sandwich Cake (Pinterest)

 Sıcak sıcak. Pinterest'te şimdi gördüm. Harika görünüyor değil mi? Kahvaltıya gelen arkadaşlarıma ikram etmek için ne kadar şık bir sunum olur. Hayal edin. Arkadaş,eş,dost, aile... Artık gönlünüzden kimler geçerse. Salonunuzun masasını en güzel örütünüzü yaymışsınız. Ortaya kahvaltılıklar, poğçalar, simitler, çaylar, kekler.. Her şey herkesin hayal ettiği gibi. Ama bu sıra da güzel bir sürprizle masanın ortasında harika mı harika görünen bir pasta duruyor. Hayali benden, nasıl yapıldığını göstermesi pinterest teyzemizden, uygulaması sizden... (Google benim amcam olur. Pinterest'i de teyzem yaptım. Pinterest deyince kulağa amcaymış gibi geliyor mu? Iııı gelmiyor... :D )Yorumlar

 1. çok değişik bir fikir :S ama çok hoşuma gitti benim. ne ararsan var salatalıktan karidese kadar .etrafına sürdüğü ne acaba süzme yoğurda benziyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Peynir olabilir mi acaba? :)

   Ben yapsam peynir,salatalık,domates,zeytin, jambon gibi klasikleşmişlerin ötesine geçmezdim. Öğlen ya da akşam için olacaksa ton balığı olabilir :))

   Sil
  2. belki bir çeşit krem peynirdir bilemedim ben onu :) bu zaten çok malzemeli yaa bu kadar çok karıştırmaya gerek yok mideyide bozarsın yani :-)

   Sil
  3. Doğru. Biz yiyemeyiz ki. Yani kim de bu kadar mide var bilmiyorum.
   :D

   Ben de bilemedim. Yaparsak eğer öğreniriz herhalde :))

   Sil
 2. Pasta deyince hep tatlı mı gelmeli insanın aklına çok hoş bir fikir tutum ben bunu sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ispanaklı,kabaklı pasta derken sandviç pasta da gördük işte. Bu sefer ciddi ciddi tuzlu hemde. :)

   Sil
  2. Ispanaklı çok güel oluyor ama bak canım çekti şimdiiii [-(

   Sil
  3. Ispanaklıyı ben de seviyorum. Yapımını bilmiyorum ama. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.