5.25.2013

Balkon Keyfi- KonyaKule Site 42. kat (Konya)

  Ben post girmeyeli bir ay olmuş. Yazmak değil, girmek. Daha ziyade arşivlemeye odaklı postlar onlar da zira. Bu aralar az buçukta olsa gezmelerdeyim. Arkadaş kınası, düğünü, misafirler ve bol bol gece ütü yapmalar, Konya'yı yürüyerek gezmek derken eve geldik ama hız kesilmedi tabii. Yorgunluğun üstüne çamaşır, ütü, evi temizleme derdi peşimde koşuyordu. Neyse hallettim. Ve en kısa zamanda (inşallah) Konya hakkında yazı girmek istiyorum. Sonra yavaş yavaş İstanbul yazıları gelir umarım. Madem bitli turist olarak girdik bu aleme belli olsun diğmi :)

 Şu andan itibaren alışveriş kapsamlı bir yazı okuyor olacaksınız. Malum yaz geliyor ve her anımız da denizde, gölde olamıyoruz. Bahçeli evde oturmayanların diğer zevki ise ''Balkon'' İşin aslı daha düne kadar bu balkon zevkini anlamazdım. Gerek görmezdim. Ağaçlar dibinde olmadıktan sonra bir manası yok derdim. Aslında sitenin bahçesi önümüzde. Ama tembellikten indiğimiz yok. En nihayetinde benim ''Ayy insanlar dibimizde. Ben balkona çıksam yan binada ki adamla beraber sigara içiyoruz, balkon yıkıyoruz, hiç hoş değil'' repliklerimi hiçe sayarak sandalye masa takımlarını gözden geçiriyordu.
                               
Balkon sefamızdan bir kare

 Bizim için bir buçuk günlük bir süreçti. Amacımız küçük balkonumuza sığacak büyüklükte masa ve sandalye bulabilmekti Cumartesi gecesi ilk durağımız Bauhaus oldu. Orada iki farklı set gördük ama çok içimize sinmedi. Biri çok rahat değildi, diğerinin sandalyelerine oturunca geriye doğru esniyordu. Dolayısı ile içimize sinmedi. Mutlu sona Tekzen'in kampanyasıyla ulaştık. Ortası cam olan bir masa ve sandalyesi ile set halinde 120 liraya aldık. Miktar, diğer bahçe ürünlerine göre çok ucuz. Balkon keyiflerinin başladığı bu güzel günlerde haberiniz olsun istedim.
Sıcak sıcak saat 12 civarları :)

   Koşa koşa eve gelip masa ve sandalyeleri kurup balkona çıkarıp bir de ne zamandır ekilmeyi bekleyen fesleğen, çin feneri ve çileklerimiz saksılarımıza ektik. ''Ayy ben oturmam'' diyen bu şahıs ise, binaya sırtını dönüp oturmak suretiyle abartınca şöyle bir iğnelemeye maruz kaldı.'' Ooo hanfendiyi artık balkondan içeri alamıycaz herhalde!''
     
    Size de keyifli yaz geceleri dilerim!

2 yorum:

 1. Canım güle güle kullan ben de kafa dengi biriyle balkonda oturmasını çok seviyorum sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sırf oturup çay içmek için misafir çağırıyorum. Napıyım yalnız bir yere kadar. :)

   Teşekkür ederim. Size de sevgiler efenim :)

   Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...