Ana içeriğe atla

Balkon Keyfi- KonyaKule Site 42. kat (Konya)

  Ben post girmeyeli bir ay olmuş. Yazmak değil, girmek. Daha ziyade arşivlemeye odaklı postlar onlar da zira. Bu aralar az buçukta olsa gezmelerdeyim. Arkadaş kınası, düğünü, misafirler ve bol bol gece ütü yapmalar, Konya'yı yürüyerek gezmek derken eve geldik ama hız kesilmedi tabii. Yorgunluğun üstüne çamaşır, ütü, evi temizleme derdi peşimde koşuyordu. Neyse hallettim. Ve en kısa zamanda (inşallah) Konya hakkında yazı girmek istiyorum. Sonra yavaş yavaş İstanbul yazıları gelir umarım. Madem bitli turist olarak girdik bu aleme belli olsun diğmi :)

 Şu andan itibaren alışveriş kapsamlı bir yazı okuyor olacaksınız. Malum yaz geliyor ve her anımız da denizde, gölde olamıyoruz. Bahçeli evde oturmayanların diğer zevki ise ''Balkon'' İşin aslı daha düne kadar bu balkon zevkini anlamazdım. Gerek görmezdim. Ağaçlar dibinde olmadıktan sonra bir manası yok derdim. Aslında sitenin bahçesi önümüzde. Ama tembellikten indiğimiz yok. En nihayetinde benim ''Ayy insanlar dibimizde. Ben balkona çıksam yan binada ki adamla beraber sigara içiyoruz, balkon yıkıyoruz, hiç hoş değil'' repliklerimi hiçe sayarak sandalye masa takımlarını gözden geçiriyordu.
                               
Balkon sefamızdan bir kare

 Bizim için bir buçuk günlük bir süreçti. Amacımız küçük balkonumuza sığacak büyüklükte masa ve sandalye bulabilmekti Cumartesi gecesi ilk durağımız Bauhaus oldu. Orada iki farklı set gördük ama çok içimize sinmedi. Biri çok rahat değildi, diğerinin sandalyelerine oturunca geriye doğru esniyordu. Dolayısı ile içimize sinmedi. Mutlu sona Tekzen'in kampanyasıyla ulaştık. Ortası cam olan bir masa ve sandalyesi ile set halinde 120 liraya aldık. Miktar, diğer bahçe ürünlerine göre çok ucuz. Balkon keyiflerinin başladığı bu güzel günlerde haberiniz olsun istedim.
Sıcak sıcak saat 12 civarları :)

   Koşa koşa eve gelip masa ve sandalyeleri kurup balkona çıkarıp bir de ne zamandır ekilmeyi bekleyen fesleğen, çin feneri ve çileklerimiz saksılarımıza ektik. ''Ayy ben oturmam'' diyen bu şahıs ise, binaya sırtını dönüp oturmak suretiyle abartınca şöyle bir iğnelemeye maruz kaldı.'' Ooo hanfendiyi artık balkondan içeri alamıycaz herhalde!''
     
    Size de keyifli yaz geceleri dilerim!

Yorumlar

 1. Canım güle güle kullan ben de kafa dengi biriyle balkonda oturmasını çok seviyorum sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sırf oturup çay içmek için misafir çağırıyorum. Napıyım yalnız bir yere kadar. :)

   Teşekkür ederim. Size de sevgiler efenim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.