Ana içeriğe atla

Çığlık Odası

  Hayatım da olmasını istediğim en güzel şey (maddi olarak) bu olsa gerek. Çok çok güzel olurdu.

  Şöyle anlatayım. Herşey yine birikmiş,bunalmışsınız, sessiz çığlıklarınızın beyninizde ki yankısı bile yetmez. Boşlukta bağırdığınızı hayaletmniz yetmemeye başlar eninde sonunda. Kaçarı yok.

  İşte bu durumlar için, her eve ufak, ses geçirmez, duvarları ve yerleri acıtmayacak, şekilde döşenmiş ve en önemlisi (kesinlikle) penceresi olmayan bir oda. Sinirlendin, moralin bozuk, sıkıntıdan patlayacak duruma geldin, beynin buharlaşmak üzere, ne sessiz çığlıklar, ne de akıttığın gözyaşları işe yaramadı mı gireceksin odaya nefesin tükenene, yığılıp kalana kadar bağırıp çağıracaksın. Kimse duymadan. Ne bir komşun duyup, laf söyleyecek, ne  bir çocuk korkup ağlayacak, ne de her şeyi yavaş yavaş anlamaya başlamış bir gencin hayatla ilgili korkularını perçinleyeceksin.

  Bence tüm insanlığa lazım olan bir oda. Sadece her eve değil, ofislere, holdinglere de lazım.

Kapanış eğlenceli olsun bari dedim :)

Yorumlar

 1. Evet ya, gercekten guzel fikir.Gir içeri, at öfkeni geri çık melâike gibi:)Apartman hayatında mahremiyet filan hikaye oldu maalesef.Psikopata bağlayıp dikkatli dinlesen komşunun günde kaç kere tuvalete gittiğini bile öğrenirsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Apartman hayatında ki mahremiyetsizlik apayrı bir başlığı hakeder derecede. Valla biz de dikkatli dinlemeye gerek yok. Her şey olduğu gibi ortada. Hem de yatak odasından :D

   Banyoya girdiğin zamanda hangi kattaki komşu banyo da e onuşuyo, ne yapıyo, çocuk ne dedi, her şeyi duyabiliyorsun.. :D

   Diğmi ama. Gayet güzel bir fikir :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Kesinlikle yarayacaktır. Bir kere anneler bu fikre bayılacaklar. Hem çocuklar için de arada oyun odası olarak kullanılabilir. Malum her yer yumuşacık. Kendilerini duvardan duvara vurur, enerjilerini atarlar. Saat sekizde başlasalar dokuz da mis gibi uyuyor olurlar. Bir anne bundan başka ne ister ki?

   İster tabi. Gün için de, sinirlendimi çocuklara bağırmadan, çığırabileceği bir mekan vardır artık.

   Çekilin ben geliyorum :D

   Sil
 3. Benim de böyle bir şeye ihtiyacım var sanırım :)Bu fikri çok beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim dee. İhtiyaçtan doğan bir istek zaten :)

   Sil
 4. Bana çığlık değil de ağlama odası lazım bu aralar çok duygusalım bu aralar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da olur. Eğer bağıra bağıra ağlıycaksan. Ama eğer sessizce gözyaşı dökmek istiyorsan ev de kimsenin olmadığı bir zamanı seçmen daha ucuza gelir :D

   Senin duygusal olman normal. Bence tadını çıkart. Herşeye hemen ağla. :)

   Sil
 5. Ben o odadan çıkmamki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok o kadar da değil. O zaman ben fikri geliştiriyim. Mesela üç saatten sonra alarm çalsın :) hem oksijen kalmaz o odada :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.