9.06.2013

Depresif misiniz?

  

 Ben iki senedir bu dönemdeyim ve çıkamıyorum(dum). Arada çıkıp çok geçmeden geri dönüyorum.  Herkesin bildiği fakat  bazen bir kere daha tekrar edildiği sırada orada bulunan  karanlıkta ki herhangi birine yardım edebilecek minik sebepler sıralayabiliriz.

 Anladım ki, mutlu olmak için sebep aramamak lazımmış. Mutlu olmayı birilerine bağlamamak da şart. Kendi kendimize mutlu olamıyorsak eğer, kimse bizi mutlu edemez.

 Sevdiğimiz insan bizi çok kere kıracak. Biz de öyle. Arkadaşlarımız keza aynı şekilde.  Dostluklarımızı, sevdiğimiz insanla mutlu olduğumuz, yanında olduğumuz zamanları özlemek çok değerli birşey.

 Benim için listenin başına konulması gereken cümle ve devamı:

 -Mutlu olmak için sebep aramamak.

 -Kendimizle mutlu olabilmek.

 -Her sabah uyandığımızda perdeyi sonuna kadar çekip, camı açmak. Hava serinse güzelce üşümek.

 -Evde ya da dolabında bulunan fazlalıkları atmayı denemek. Gereksiz her şeyi çıkarmak.

 -Düzen de insana mutluluk ve yeni hobiler edinmeye yardım edici bir faktör diye düşünüyorum.

 -Bahar gelmişken ne çok sıcak ne de çok soğukken, sokakta geçirebilecek en güzel yerleri keşfetmek Hiç olmadı yürüyüş yapmak da iyi gelecektir.

 -Yağmurdan nefret eder misiniz? Yoksa şeker gibi eriyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Yağmur tatlı tatlı da yağsa, bardaktan da boşansa dışarı çıkın yahu. Bir de yanınıza sevdiğinizi kattınız mı ohh değmesinler keyfinize. (Sevgili yağmurda eriyeceğini düşünen koca kişisine ufak bir gönderme. Arada romantik oluverin canım. Ölmezsiniz. :) Eğer yok çıkmam diyorsanız alın hafif bir hırkanızı elinize balkona çıkın. Biraz üşümeye başlayınca hırkanızı giyin şöyle bir sarının.Hırkanın kalın olmaması ve öyle hemen ısıtmaması lazım.Zira biraz üşüyüp, tüylerinizin diken diken olması lazım, Keyfi orda. ( Hayalim hırka yerine eşime sarılmaktı ama daha bunu da başaramadık :)

- İlla birilerinden birşey beklemeyin . Mesela yağmurda yürümekten nefre eden bir eşiniz mi var? Siz çıkın, yürüyün. Yalnız gezmek hiç güzel değil mi? Çocuk yapın. (Ööyk ama, ben çocuğumla yağmurda oyun oynama hayali kuruyorum.  Muhtemelen herkes deli diyecek, üstüne çocuk bu olaydan bir ay sonra hasta olmuş olsa da bana ''o gün'' görenler tarafından hatırlatılacak. Ama olsun. :)

 -  Benim gibi kişisel bakımınızı genelde es geçenlerdenseniz, en önce yapmamız gereken şey klasik tabirle ''kendimizi şımartmak''. Küvetinizin  içinde köpüklü banyosu yaparken yanan mumlardan gelen haff baygın bir koku. Hımm hayalim. Yalnız küvetin üzerine konulan o mumlar nasıl sönmüyor kardeşim ya. Hiç olmadı girdim diyene kadar bir kısmı söner gider. Su bu su, başka birşeye benzemez. :D

 - Günlüğünüz var mı? Şöyle eskilerden olacak ama. Okul yıllarınızdan  Hatta ortaokul. O zaman ki dertlerinizi, düşüncelerinizi, eğlence anlayışınızı bir daha görmek gülümsemenizi sağlayacaktır.

 -Günlük yoksa da her şey kafamızın içinde. En güzel anılar. Lise zamanlarınızı hayal edin. Arkadaşlarla beraber gidilen tatiller, beraber keyif aldığınız her an. O zaman sinir olduğunuz herhangi bir şeyi  hatta sizi sinir eden arkadaşınızı düşünün. Kaslarınızı gevşek bırakın ki bir an da nasıl da sırıtabildiğinizin farkına varın.

- Eskilere ait hiç birşey istemiyorum diyorsanız, o sırada canınızın istediği bir kitabı alın ve okuyun. Ben yine eskilere sığınırım bu maddede. Mesela geçenlerde bir kez daha  Harry Potter okudum.

 Bu kadar yeter. Kalkın yerinizden. Kendinizi sokağa atın hiç olmazsa. Yoksa oturduğunuz yerde içiniz kararmaya devam edecek.  Yok kalkmıycam sana ne diyorsanız, hanimisbenimbebegim.blogspot.com'a girin. (Dikkat reklam var.)

 Herşey çok mutlu olacağınız günler için. :)
.

2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. Aslında çok çok zor değiller ve faydalı oluyor. Valla bak :)

      Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...