Ana içeriğe atla

Sıkıcı Bir Bitli (Evet Yine)

 İş yapmanın düşüncesiyle boğuşmanın nasıl uyuz bir şey olduğunu biliyor musunuz? Muhtemelen. İşi yapsam rahatlayacağım ama yok illa birikecek o iş. Sonra koca koca listeler yapılacak. Ama  içlerinden üstü çizilecek bir kaç madde olacak. Sadece bir kaç tane. Karamsarlık zaten diz boyu. Azıcık kafanı kaldırmaya kalksan, mutlaka eğecek bir konu çıkar gelir. Kendi hayatın, kendi seçimlerin. İlla eğilecek o kafa aşağıya.

 Ya efenim ben yine aynı konumlardayım.Her zaman ki gibi gıcık, karamsar, sıkıcı vs vs.. Bebek alışverişi yapmak istiyorum bol bol. Keşke annem almasaymış diyorum. Alınacak bir sürü şey duruyor ama ben de hala adam akıllı bir planlama yok. Ne istediğime, hangisini daha çok beğendiğime karar veremiyorum. Misal hediyelik olacak süsler. Şimdi bir çoğu hoşuma gidiyor. Ne alsam modunda takılıyorum. En sonunda hepsinden beşer tane alıcam o olacak. Ne komik olur ama. Sanki bebek mevlütlerinden ya da görmelerinden toplanmış gibi.

 Şu Ali expres var ya. Biliyorsunuzdur muhtemelen. İlk Şirret Şerbet'te görmüştüm. Post hazılamıştı. Çok hoşuma gitmişti. Aklıma geldi, girdim siteye. Bakındım. Sonra da, amaan tekstil Türkiye'de ucuz ki zaten deyip çıktım. Sonra bir daha girip bebek  kıyafetlerinde 120 sayfa devirdim. Tamam Türkiye'de de bulunabilir ama çok gezeceksin çook. O fiyata bulmak için belinin, kıçının ağrımaması gerekiyor. Hele yürüyünce karnına saplanan sancılar. Ohh noo.. (Doktor boşuna kızmadı bana doğumu çağırma diye. Haklı kadın ya.) Neyse, 120 sayfa gezdim de ne oldu? Bir adet elbise aldım. Emin olamadım kalitesinden. İşin kötü tarafı her zaman satıcı değişecek dolayısı ile zaten kaliteyi hiç bir zaman anlayamayacağım. Ama çok cici bir şey. Böyle pembe, üstünde cupcakeler falan. Yeme de yanında yat cinsinden :) Ahanda bu:


 Bebek gelecek ben de hala tık yok. Yavruum beniimm. Lilililli :P

Yorumlar

 1. aa ne güzel bir haber bu! Tebrik ederim,hayirlisiyla oda cikar gelir birgün merak etmeyin,aslinda keske daha cok kalsalar diyorum ben ama son aylarda zordur yani,elbiseniz bir harika,yanliz daha erken diye düsünüyorum ben,yani ben bu tarz seyleri sonraya saklamistim,hem hediyelerinizde cok olur belki cogunu giyemez bile,tabi bu benim nacizane görüsüm,heyecan dorukta olunca alisveriste kacinilmaz oluyor sanirim,iyi ve güzel haberlerinizi bekliyoruz,sevgiler size...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiiim :) Evet ya, ben de bir kaç hafta önce olsa da sevsek artık derken, şimdi içimde olması o kadar çok hoşuma gidiyor ki, şimdiden, doğunca elimi tekmeleyerek buşmaya çalışmasını.. özlemeye başladım :(

   Yok yahu yedi aylık olduk ama bir iki kıyafetin dışında 0-3 ay arası bişeyi yok. Bu elbise de büyük görünüyor ama 3-6 ay arası. Tam yazın giyeceği gibi. İnşallah :)

   Yalnız herkes sizin gibi hediyede gelecek nasıl olsa diye diye alışveriş yapmadım. Bu gidişle dımdızlak kalacak benim bebe :D

   Sil
 2. Bitli Turistim,

  Şimdi Leyla'nın sayfasında okudum senin de güzel haberlerini. Kutluyorum. Hayırlısıyla bebişini kucağına aldığın an bütün bu türden sıkıntıların ne kadar boş olduğunu sen de göreceksin. Bunlar çok normal. Şimdi güzel olayların arefesinde ve heyecanında olmandan kaynaklanıyor pek çoğu.
  Tekrar tebrik ediyor, sağlıkla, neşeyle bebişine kavuşmanı diliyorum.
  Eğitimdi, siparişti derken çok ihmal etmişim güzel arkadaşlarımı. Umarım affolur.

  Çokkk sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi olur herşey. Kızımdan başka birşey düşünmem :)

   Estağfirullah efendim ne demek. Asıl sizlere kolay gelsin. Ne güzel uğraşlarınız var. Yoğunluk candır. :)

   Size de sevgiler :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.