12.09.2013

Tanıdık Bir Sima #blogfırtınası9

                                                                                                        


 Seviyordu böyle tıklım tıklım dolu kafeleri. Minicik bir masada tek başına oturup mis gibi  kahvesini yudumlarken, çevresindeki insanların hareketlerini dikkatle incelemek, saatlerce yapılabilecekleri arasındaydı. Kahretsin psikiyatrist olmalıydım diye hayıflandı kim bilir kaç yüzüncü kez. Büyük bir keyifle kahvesinden koca bir yudum aldı. Kafasını kaldırdı. Aa o da kim? Tanıdık bir yüzle karşı karşıyaydı. 

  Bu tanıdık simanın gözlerinde, yaşadığı tüm hayal kırıklıklarını gördü. Nelerini vermiş, neler düşünmüş, neler ummuş ama neler bulmuştu. Haketmişmiydi? Yok, aksine sabretmeye devam etmişti. Etmişti de ne olmuştu?

 Ya o alnında ki çizgiler.  Adeta tüm içli ağlayışların, gecelerin gündüz, gündüzlerin geceye dönmemesinin , hayallerinin bir anda tuzla buz oluşunun sahnelenmesi gibiydi.

 Sımsıkı kapanmış, çizgileşmiş dudaklar ve etrafında ki kırışıklıklar. Onlar, derdini anlatmak, orta yolu bulmak için o kadar çok konuşmuş, anlayışla karşılamak için o kadar çok uğraşmış, bir daha hareket etmeyeceğine o kadar çok söz verip, o kadar çok, kıymetli sözlerini bozmuştu ki, yorgunluktan bitap düşse de sımsıkı kapalı kalacaktı. 

 Anlaşılan  bu tanıdık sima gençte değildi. Beli eğilmiş, yüzü kırışıklarla dolu, galiba göründüğünden genç bu zavallı denilecek kılıktaydı. En çok da yorgun oluşundan anlıyordunuz. Kalbi o kadar kırılmış ki, yorgunluğunu, hüzünlerini saklayamayacak kadar bitap düşmüş o zavallılığından. Gözlerinde gülmeyi değil, hüzünlerini biriktirmiş olmasından.

 Silkelendi ve göz yaşlarıyla ıslanmış yanaklarını bir çırpıda silip, kahvesinden daha büyük bir yudum aldı. Hemen dudaklarına sıcak bir gülümseme yerleştirdi. Gözlerinde ki, o kızarıklık hemen silinmeliydi zira. Çaprazda kalan masayı izlemeye başladı. Ne hoş bir çiftti öyle. Samimi gülüşler, sıcak dokunuşlar. Bu görüntü kahveden bile sıcaktı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...