Ana içeriğe atla

Anne Hasta Olur mu?


  Yazmayı çok özledim.  Ufacık bir stres ve düşünce unsuru kafamın içinde dolaşmadan internette dolaşabilmeyi, rahat rahat bloglara bakmayı, yorum bırakmayı... Hele bir de insanın kendi kendine uyanıp yatakta dönüp durması,kalktığında yapacaklarını düşünmesi falan. Ooo manyak bir şey arkadaş :D Anneysen yapılacaklar listen hazır. Hem de dikkate almasan da hep var o liste. Sen doğduğundan beri.

 1- Anne hasta olmaz! ( Bayram öncesi,bayram ve sonrasında hastalıktan dökülen hala hasta aile annesi olarak söylüyorum. Bu durumdan çok muzdaribiz. Hasta olmamak için yetişkin ve bebe kategorisinde ki hilelerinizi yazınız. :)

 2- Anne her şeye yetişir! (Ek gıdasından kıyafetlerini yıkayıp ütülemeye kadar olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunların yanında iki saniye yerinde durmayan, (pardon saydım iki saniye poposunu koyduğu yerde durdu. Üçüncü saniye de kalktı. Hakkını yemeyeyim çocuğumun.) oyuncaklar çok fazla ilgisini çekmeyen, devamlı yeni şeyleri merak ederek onlara emekleyerek, tutunup kalkarak, yürümek isteyerek çekmece, fırın, bulaşık,çamaşır makinesi gibi bilumum zararlı tercihleri doğru zanneden bir veledi idare etmenin yanında evin dağınıklığı, kiri, pası, yemeği, yıkaması, ütüsü ve eğer sıra gelirse kişisel bakımınız var. Ne yapıyoruz? Sık aralarla en önceliği kişisel bakıma veriyoruz. ;)

 3- İkinci maddenin üzerine yazacak bir şey yok galiba. Anne her şeye yetişir!

   Ben yeni bir liste yapıyorum izninizle.

 1- Anne hasta olur. Hem de hastalığı atlatmış gibi olan bebesine ve aynı durumda ki eşcağızına bulaştırarak. Popolarını kaldırıp birbirlerine baksalardı onlar hasta olmaz ben de daha çabuk iyi olurdum. Kendi tercihleri. Vertigosu da hali hazırda anneyi yakalayınca mecburi yatış yapılır. Hem de çorbası, yemeği,  temiz çarşaf değişimi yapılan bir yere. Bu iş en çok babaya yarar. çocuk zırıltısı, eş baskısı olmadan hem de az buçuk kendini toparlamışken yan gelir yatar, oyununu oynar.

 2- Yetişemez. Sırf bunu yapabilen nadir insanları görüp, yapıyormuş gibi davranan insanlara inat ben de yapabilirim tabi ki de modunda çırpınıp, didinip durur. Ama yetişemez. Neden? Çünkiii, o bir insan. Çok ilginç dimi :) Yahu illaki çoğu şeye yetişebilen insanlar var etrafımızda. Ama o fotoğrafın, anlatılanın arka planı var. Örnekle pekiştireyim:
    En sevdiğim kupama koydum sıcacık nescafemi. Minik gurmemin o minicik boğum boğum parmaklarının arasına da (ki daha altı aylıktı o zaman) en faydalı yağları içinde barındıran avokadoyu verdim. Ahh o görüntüyle kahve içmenin keyfini bir bilseniz!
    Meali:
     Evet nescafe sıcaktı. Ama avokado hem olmamış hem de acı yahu. Sanki kemirince yağın faydası olacak. Tamam sırf kemirsin, oyalansın hem de etrafı kirletsin maksat ama ortada bir gurmelik yok. Üstelik o tablonun arkasında ev berbat durumda, benim zavallı beynim nereyi nasıl yapsam toparlarım acaba diye kara kara düşünmekte. Görüntünün keyfi çok keyifli oluğunu yazana kadar. Noktayı koydunuz mu bitiyor. :)

  Biz hala hastalıklarımızı atlatamadık. Elma şekerimin ilaçları burun damlasına kadar değişti. Ama hala sıkıntılıyız. Benim vertigom tavan zaten.Burnumuzu kurtaramadık bir türlü hastalıklardan. Buna da şükür tabi. Aman beterin beteri var. Siz kendinize çok iyi bakın. Bir de bana hasta olmamak için özel olarak yaptığınız tarifleri verirseniz harika olur. ;)


  

Yorumlar

 1. Teselli olur mu bilmiyorum ama "Geçecek, hepsi geçecek.."Hoş bir tebessüm olarak kalacak herşey...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında geçmesini istemiyorum. Dolu dolu yaşamak istiyorum. Ama çocuğu hasta etmeden duramıyorum galiba.

   Sil
  2. Bir de çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Uzun süre yazmadığım halde hala unutulmamış olmak harika ötesi bir his. Sevgiler :)

   Sil
 2. Ben arada bir bakıyorum bloğa, unutmuyorum yani..Evet gerçekten insan geçmesini istemiyor fakat zaman geçtikçe yeni güzellikler geliyor.Bu bayram çocuklarımı bırakıp Afganistan'a gidebildim mesela, küçüklerken gidemiyordum..
  Ayrıca çocuğu sen hasta etmiyorsun, hasta oluyor.Kendini bu kadar yıpratma, akışına bırak..☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afganistan kendi memleketiniz mi? Arada bile olsa yapmak gerekiyor zaten öyle kaçamaklar.

   İnanmazsın şuan yine hasta. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

   Sil
 3. Yok kendi memleketimiz değil.Kurban bayramı vesilesiyle Türk okullarının orgsnizasyonu aracılığıyla gittik.
  Hastalık mevzusunu çok büyütme;böyle böyle büyüyecek.Sıkıntılı bir durum olsa doktor uyarır seni zaten.Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel. :)

   Yok büyütmüyorum ama üzülüyorum ister ,istemez ;)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.