Ana içeriğe atla

2015 -Kendime Eleştiriler 1-

 


   İstikrar, kolay hedef dedik tamam da bu eksikleri tamamlama olayı işin cılkını çıkarıyor. Bir kez daha anladım. Beş günlük eksiğim var kitaplarda ama eksik tamamlamak yerine daha çok sallıyorum. Bundan sonra eksik tamamlamak kalsın. Günlük yapılması gerekene çok az miktarda eklenerek belki denenebilir. Eğer yine ters teperse eksik kelimesini hayatımdan çıkartmayı planlıyorum. En temizi.

 Ayrıca kitap değişimine gittim. Köprü  dizisini az buçuk izlediğim halde kitabını okumaya kalkışmak hataydı. Bıraktım. Şimdi Dostoyevski ''Ecnebiler'' okuyorum. Yetmiş sayfa kadar okudum. Klasiklerden açtım seneyi bu sene kaç kitap okurum merak ediyorum. 

 Evde  elimden kaçırdığım bir düzen var ki bu beni kaosa sürüklüyor. Neredeyse bir aya yakındır belli bir düzen içerisinde ilerlemişken, bir gün elimden bırakmam neticesinde, her şey en berbat hale gelmiş gibi. D vitamini eksikliği beni çok fena yapıyor. Vücudum alarm veriyor adeta. Artık dördüncü iğnemi de olduktan sonra normal düzeye çıkacağını umuyorum. Vücudumda aşırı ağrı, yorgunluk hissetmeden yaşayacağım inşallah. Normal,sağlıklı bir yaşama ne kadar kolay, hasret kalabildiğimizi bir sene içerisinde çok güzel anladım. Bir daha anlamak zorunda kalmaktan korkmuyorum desem yalan olur. Böylece normal anne, normal eş, sağlıklı bir psikolojiye, oyun imkanlarına ve gıdaya sahip çocuk, düzenli ev, düzenli yemek, ve artık arkadaşlarla buluşup sosyalleşmeyi ön plana çıkarma, kızımın arkadaş potansiyelleriyle buluşup sosyalleşmesi, hobilerime istediğim sıklıkla bakabilmek.... hıhı evet yine süper anne. Bu sefer olduğu kadar ama. Yeri geldiğinde yardımla. Bu yaşta bunları yardımla başarıyor olmak bir eksiklik değil. Önce bi bunu anlamam lazım. Eksik kelimesini hayatımdan çıkaracağım demiş miydim?

 Üç beş post önce hikaye yazmaya karar vermiştim ve bunu geçen haftalarda nihayet  hayata geçirmeye başladım. Az da olsa hikayeye başlayabilmek insanın üzerinden bir yükü kaldırıyormuş. Tabi diğer bir yükü yükleyerek. Ama bu yük güzel,eğlenceli bir yük.
  
  Blogda yapılmış diy projelerine hatta yapımlarına yer verip de hiç proje paylaşmamak hiç hoş değil. Yeni diy projesi (kitaplık) düzenlenip, fotoğraflanıp blogda en kısa zamanda paylaşılmalı. Şu ölü toprağını üzerimden atamıyorum bir türlü. Yeter ya. Ergen gibi depresif depresif. 
  
  2015 BENİM MUTLU OLDUĞUM, MUTLU ETTİĞİM VE BİRER BİRER HESAP KAPATTIĞIM YIL OLACAK. 

   O yüzden yapmam gereken çok şey var. Uzun sürecek projeler elimde sürünmemeliler. Başlamalı ve göz açıp kapayıncaya kadar bitmeliler.İşte o kadar.

  Şükürlere gelirsem, yılbaşından bu yana tam olmasa da, bir milat olan istikrarıma, ev içi düzeni oluşturmaya çalışıp belli miktar ve seviyede başarılı olmama gelsin bu iki şükür. Beş oldu geriye kaldı yetmiş beş. Oh daha çok varmış..

 

Yorumlar

 1. Evde bir gün ipin ucu kaçsa hemen her yer dağılıyor ne yazık ki.

  Kitaplık fotoğrafı bekliyorum :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef, hala yakalamış sayılmam :)

   Ah en kısada inşallah :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.