Ana içeriğe atla

2015 Ocak Ayı İstatistiklerim


Kar da yağdı. Evet fotoğraf yamuk ve çok rahatsız edici..

1- Baş ucu kitaplarımdan 31+11+31+13=86 sayfa okumuşum.

2- Dostoyevski Ecnebiler'in yarısını okudum.
 
 Yorum: Fena değil ama beklediğimden düşük. Şubat ayı, performansımı yükseltmek için çabalayacağım bir ay olur umarım.

3-  Mr and Miss Smith, Taxi 1, Taxi 4, Vizontele, Sturback,Comme Un Chef, Çakallarla Dans

 Yorum: Bu ay 7 adet film izlemişiz. Çok iyi . Daha da iyisi, koca kişisine iki adet fransız filmi izlettirebilmiş olmam. Nihayet...

4- Bloğa dört adet post girmişim. Taslaklarda tamamalanmayı bekleyen beş tane yarım post var. Bunlardan bir tanesi yazmaya çalıştığım hikayem.
 
 Yorum: O kadar uzun aralardan sonra bu rakam hiç fena değil. Artarak devam edecek..

5-  Ocak ayı, pırasa farkındalık ayı oldu bizim aile için. Üç senedir evimize bile giremeyen pırasanın yemeğini yapmak yeterince farkındalık olsa da, et soteyi de pırasalı yaparak bir ilke imza attim. İnternet ortamında var mıdır yok, mudur bilmiyorum? Gerçi olmayan mı var? İlahi ben . Bir de şimdiye kadar hiç yapmadığım bir makarna sosu yaparak, ocak ayını üç farklı tarif deneyerek noktaladım.

 6- Bebek üzerine oyun, eğitim üzerine sayfa bazında kitap,blog,makale okudum.

Yorumlar

 1. Ahaha, bu istatistik işi süpermiş :) 23 gün büyük benimki seninkinden , al sana bi istatistik daha :) bu arada pırasa ile bulgur pilavı yapıyorum, hiç pırasa olduğu anlaşılmıyor, nefis :) bir de peynirli böreği çok güzel oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dalga geçmek yok :D Aa Yahya bir buçuk ay falan büyük zannediyordum 23 günmüş :))

   Soğan yerine pırasayımı pembeleştiriyorsun? Pırasayı börekde ben sevmemiştim ama belki güzel yapanda yemek lazımdır. :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.