Ana içeriğe atla

Bahara Ağıt

Geliyorlar yine soldan soldan..
Darlanıyorum.
Elimde değil.
Tüm yaşadıklarım gözümün önünde gitmiyor ki!
Sıfırı bile tüketmişim hissinden kurtulamıyorum ki!
Nasıl oldu? Neden oldu? Neden? Neden?
Bu kadar akılsız olabilir mi insan?
Sorular sorular...
Hepsi de cevapsız. 
Biliyorum, baharın gelirken olan sancılarından değil.
Değil işte.
Bahar gelirken enerji verir bana.
Güneş en güzel yüzüyle gülümser.
Tamam bazen o gülümsese hatta kahkaha da atsa keyifsiz olurum ama.
Ama yeni çıkan çimen kokusu, o capcanlı yeşili görmek,umutla doldurur içimi
Her şeye inat, tüm yaşanmışlıklara..
Ağaç dallarının ufak ufak yaprakları hele,
Minicik bebekler doğmuş, sanki bir ağacın binlerce yavrusu olmuş..
Bir de çiçeklendi mi tüm bahar dalları.
Altında keyif yapılası, karşısında izlenesi.
Bundan sonra, altında koştura koştura, yapma,etmeli cümleler.
En ama en çok yorulduğunda bakıp gülümsediğin pembe,mercan renkleri.
Tüm senenin beklenen anı.
Gelin artık ne olur.
Yükseltin su sıcaklık değerlerinizi.
Yeni yürüyen minikler koştursun etrafınız da. 
Belki de, kim bilir peşinizde.
Sizin mi hayal gücünüz yüksektir, yoksa minik insanların mı?
Belki de benim...
 
 
 
Yorumlar

  1. Fotoğraflara bakmak bile gülümsetiyor insanı. Bir gün bahçem olursa muhakkak bu bisikletlerden koyacağım. Bisiklet nasıl güzel ve zarif bir araç :-) 25 yaşımda çalışmaya başladığımda almıştım bisikletimi:-) Çok binmedim gerçi, İstanbul'da kız başına bisikletle gezmek pek keyifli olmayabiliyor. Bir de her yer tepe. Danimarka'da karnı burnunda, elbiseli bir hatunu gördüğümde bisikletle işe giderken pes dediydim. Adamları ülkesi dümdüz tabi.

    Konudan saptım, bisiklet beni nerelere sürükledi bak:-)

    YanıtlaSil
  2. Ay ben alıp kullanmak istiyorum :) Hamileyken bisiklet kullanmak (devamlı kullanmayanla için) bayağı tehlikeli. Kullanasım gelmişti oradan biliyorum:)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.