Ana içeriğe atla

Güneeeş; Elma Dersem Çık, Armut Dersem Çıkma!

                                              Yazdan bir gün ve ben tabi ki de yazın da sıcak kahve içiyorum :)

 Merhaba. Ben Bitli. Gece birlere kadar uyumayan kızımı nihayet uyuttuktan sonra tüm yapılacaklar listemi büyük bir hişimla hiçe sayarak uyumaya karar verdim. Saat 4:47 uyandırıldım, geri uyumasını sağladım. Devamında uyuyamayınca kalktım. Önce kahve, sonra bir duş. Kendimi uykulu hissetsemde sessiz bir ev, aşırı hoş. Daha insanların gürültüsü de başlamadı. Gerçi komşuların bağıra bağıra konuşması yüzünden uyuyamamış olma ihtimalim var ama kızım uyanmadı. Onlar sakinleşti. Daha ne olsun.

  Eee niye benim kahvem soğuk? Makine zaten soğuk içtiğime kanaat getirip, hiç ısıtmıyor muymuş zaten yav. Yoksa temizlemek için tabanını ciflememi kızdı. Hımmm. Bugün de tam doğum günü vardı. Kesin gitmeliyim diye düşünmüştüm ama o da yattı. Neden?

 Çünkü, benim koca kişisi bey, hasta olmaya karar verdi. Yine yeniden. Halbuki hafta sonu hasta olmayı kendim dahil herkese yasaklamayı düşünüyordum. Neyse efendim, bir de dün ofis den arayıp, sen salonun peteklerini aç. Beni tecrit edin dedi. Yok artık dedim ama ses pert. Salonda ikamet etmeye  niyet ettik. Geçtik salona. Aman geçmez olaydık. Vitrin camına,eline ki oyuncakla pat pat yapmak, büfenin kapağını açıp içerisinde ki porselenleri alıp atmak, kendi boyundan büyük çiçeklerin devirmeye çabalamak, koşu bandının altında ki kablolarla oynamaya yeltenme.... Ay en korktuğum o koşu bandı. Tepesine düşer falan diye ödüm patlıyor. İndireyim en iyisi. Şuan salondan bildiriyorum, bildiğini savaş alanı.

 Peki hasta baba, tecrit edile bildimi? Yoo. Sıkıldı. Neden? Çünkü laptopu ben aldım. Yanımıza geldi. Oyun indirdi, oynadı. Ama pek tecrit olmadı. Tabi bunda kuzunun payı da büyük. Neymiş efendim ikimiz beraber oturacakmışız. Bebekliğinden beri böyle kedi ya. İlla ikimiz de olacağız yanında. Tek tabanca takılmak yasak! Kıyametler koparıyor tuvalete gidenin arkasından. He tabi bir de kapının kapanmasına uyuz oluyor. En bi sevmediği..

 Öyle işte. Bu ay yiyecek açısından fena değil. Paylaşılacak mamalar var. Bir de dün bahar gelmişti sanki hava harikaydı ama bugün pek bir yağmurlu görünüyor. Sokaklarda uzun gezmeler,parklar, bisiklete binmeler istiyorum. Hadi güneş ne olur artık naz yapma. Martı yarılamışız bile . Rengarenk çiçekler, taze açmış yeşilinden yapraklar, minnak minnak çıkmış çimenler ve onların mis kokusunu içime çekmek istiyorum. Ama seninle beraber. (Yazar burada güneşe seslenmekte)

 İşte böyle... Bol güneşli günler. Harika geçen günler. Günü, hatta anı yaşadığımız yıllar. Herkesin olsun..

Yorumlar

 1. Büyük oğlan doğa yürüyüşüne gitti, küçük Bilim Sanat Merkezi'ne, eşim onlara şöförlük yapıyor, ben de evin sessiz on dakikasının tadını çıkartıyorum:-) Bizim salon da savaş alanı gibi. Vernik kokusu da içimi bulandırdı. Çocuk odası ne durumda bakmaya korkuyorum. Olsun, kuş seslerini dinliyorum ben, şimdi ihtiyacım olan şey bu:-)

  Günaydın:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her hafta sonunuz böyle doğa yürüyüşüymüş, bilim sanat merkezleriymiş falan böyle güzel mi geçiyor? Çocukluktan mı alıtırdınız? Ben de şimdiden başlasam ileride yalnız kalabilir miyim? :)))

   Güzel bir sabahtı gerçekten ama ertesi gece ve sabahları maalesef fecaat. Buna da şükür, kahvemi içip keyfime bakıyorum :))

   Sil
  2. Bilgehan dördüncü sınıftan beri Bilim Sanat Merkezi'ne gidiyor. Bilime veya sanata yetenekli olan çocukların sınavla alındığı bir okul. Yani küçükken kesin mongol bu çocuk diyodum ama beni ters köseye yatırdı:-) Metehan da koç burcu olmasından mı nedir, bildiğin keçi. Tırmansın, dolansın. O da küçükken o kadar nazlıydı ki minicik bir yerden geçecek olsa beni çağırırdı elini tutmam için. Bir ters köşe daha:-) Belli olmuyor bu çocukların ne yapacakları, bol bol öpüp koklayıp telaşlanmadan büyütmek gerek:-)

   Hayır haftasonumuz böyle geçmiyor. Pazar günlerimiz Bilgiç'in yığdığı ödevler dolayısıyla tam bir kâbus:-) Her dönemin derdi başka:-)

   Sil
  3. Telaşlanmadan büyütme konusu devamlılıkla söyleniyor bana evet. :) Eskiye göre çok daha iyi olduğumu düşünüyorum Daha da telaşsız, paniksiz olabilirim olmalıyım.

   Bilgiç'in gözlerde hiç mongolluk var mı ama ya? Aşkolsun. Bloglar harika. Bilmediğim o kadar çok şey öğreniorum ki. Mesela böyle bir okul olsa ne kadar güzel olurdu düşüncesinden, varmış ne kadar harika diyebilmek çok hoş.

   Ben çocuğun içinde ki cevheri hala bulamadım dye üzülmeyeyim o zaman. Ters köşe olcaksam. Uğraşmaya eğmez :)

   Ahaha hiç de bile çocuklar büyüyüncE herşey harika oluyor. Lalalalalala, duymuyorum kiii.. (Şuan bu kadar sığlaşabilirim evet:)

   Sil
  4. İlahi, güldürdün beni:-)

   Yok yok, daha iyi oluyor, hiçbir şey ilk yıllar kadar zor değil, merak etme:-)

   Sil
  5. Ben biliyorum bu işi :D

   Sil
 2. Sabah erken kalkabilmek ve sessizlik..Bir anne için yeryüzündeki cennetin tanımı..😊
  Blogunu tekrar halka açtığın için de teşekkür ederim bitli kardeşim😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dört saat uyuyunca kalkıyor ve sessizlikte otrabiliyorsun ama yılda kaç defa tercih ediliri orasına herkes kendi karar versin :D

   Ahaha halka hizmette sınır yok tabi açıcaz :P

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.