Ana içeriğe atla

Bazen de İşte Böyle


 Bu aralar ya da belki de hep böyleydi, yazmak isteyip yazamadıklarım, yapmak isteyip yapamadıklarım, söylemek isteyip de söylemediklerimle burun buruna yaşamaktan sıkılmanın verdiği bir depresyon içerisindeyim. Sıkılmışlığın verdiği her şeyi elimin tersiyle bir kenara itme eğilimi gün geçtikçe yeşermeye devam ediyor.

 Ama böyle hava harika olduğu zamanlarda, baharın aksine, kötü duyguların hepsi, sonbahar misali yapraklarını dökmeye başlıyor. İşte o zaman, o ayrık otları def oldukları zaman, tüm çiçeklerim açmaya, tüm yapraklarım yeşermeye başlıyor. Ve işte o zaman ben, ben oluyorum. Tüm eksiklerimle ve fazlalıklarımla. Ve o zaman en yakınımın da eksikleri yok, fazlalıkları olması gereken gibi oluyor.

 Her şey muhteşem olmaya ramak kala  başa dönüyoruz. Her şey eksik, her şey yarım. Hiç bir şey olması gereken gibi değil hatta hiç olmamış. İster bahar olsun, ister yaz. Mevsimler önemini yitiriveriyor. Ve ben yine yaprakları dökülmüş gencecik ve yapayalnız Bitli. Yine yeniden.

 Pembe gözlüklerle yaşanması gerektiğini söylediğiniz ve hayat adını verdiğiniz bu serüven hiç eğlenceli değil. Hiç adil değilsiniz. Çok yalancı ve sahtekarsınız. Cahil ve küstah olmayı bir arada yaşayacak kadar da alçaksınız. Çünkü zannediyorsunuz ki, siz ne derseniz o doğru. Bunları,  kendinizden eminmiş gibi yapar ve gösterirken, içinizde biriktirdiğiniz, kurup oynamaya çalıştığınız, daha da ileri gidip inandırdığınız o dünya da sadece siz ve sizin gibiler yaşıyor. Bir kör, bir sağır ve bir dilsiz. Hepiniz bundan ibaretsiniz.  Ben orada hiç olmadım ve olmayacağım.

Yorumlar

  1. Bazı insanların karşısına geçip avaz avaz bağırsan bile duyup algılamaları mümkün olmuyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Doğru söze ne denir? Ağzınıza sağlık. :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.