Ana içeriğe atla

Taslakdan, Gelmiş Zamana


Bazen hatta çoğu zaman kişisel tercihlerimizi yaparken hatamızı bilmez miyiz aslında? Biliriz Hem de bal gibi. Bin tane plan yapıp, yeni hobiler edinip kendimden nefret etme sebebimin senelerimi verdiğim yaşam biçimim, tek hedefim olan şeyi yapmadığımdan olduğunu tabi ki de biliyordum. Bilmek işe yaramak yerine moralimin daha fazla bozulmasına sebep oldu. Şimdi kendimden emin bir şekilde asıl o alanda yürümek istiyorum. Umarım başarabilirim. 600 sayfalık emeğim boşa gitmez. Ama en önemlisi tam tahmin ettiğim gibi çocuğumun olması extra sorumluluklar beni kendime getirdi. Artık sağlık sorunlarımı hallettikçe kendim daha iyi hissederek çok denklemli hayatımın tüm bilinmeyenlerini doğru yerlere yerleştirerek denklemimi kurup, yavaş yavaş çözeceğim. Kararlarım net. Geriye dönmeyeceğim.

   Dile kolay. Tam üç sene. Neler neler yaşandı. Çoğu gereksiz. Tüm iyi niyetinle, sevdiğin insanın hayatını kolaylaştırmak için  kendinden vermemek gerektiğini bile bile cömertçe savurmadın mı kalbinin parçalarını Sonuç? Tahmin ettiğin gibi olmadı mı? Peki bildiğin halde neden üzüldün? Yine de ufacık bir umudun vardı çünkü. Belki. O umut olmasa hiç yaşamayalım zaten diye kendini savunma bana zavallı aklım ve kalbim. İkiniz de beni yarı yolda bırakan, hep yanlış cevaplar veren üstelik doğru olduğunu bas bas bağıran birer yalancısınız.
  Ama size o kadar da yüklenmemeliyim değil mi? Hızlı yaşa genç öl, sloganımın yanlış olduğu da devamlı hissettiriyorsunuz bana. Acaba kurtuluşunuz olabilir mi? Cık olmaz.

  Bu yazının üzerine evliliğimin üçüncü yılını doldurmamıza birkaç gün kala #80şükürvesilesi 2 olsun. Kutlama niyetine şükretmek kalsın adı da. İçine edilmemiş bir özel günümüz yok nasıl olsa.

 #80şükürvesilesi demişken en zor zamanımda her dediğimi, yalvardığımı, bağırıp, çağırdığım anneme,babama,kardeşlerime gelsin. Bu listeye anneannemi ve dedemi de eklemeliyim kesinlikle. Ne kadar şükretsem çok çok az.Üçüncü şükür vesilem. Aslında ikinci olmalıydı hatta birinci ama özel güne denk geldi. Neyse..

 Özel gün ve hediye mevzusu o kadar saçma ve o kadar zorlama kararlar ki. Sıkıcı. Duygudan yoksun. Aslında hiç yoklar. Üzerine kelime türetmeye çalışmak bile aşırı manasız.

 Bunu ilk defa yapıyorum. Gecenin kör vakti. Muhtemelen ondan.


Yorumlar

  1. Güzel kararlar, haydi bakalım. Sen kararını verince evren de ona göre yolu açacaktır :-)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Valla uygulamaya gönüllü olacaksın, lafta olmayacak o işler. Taa ne zamanın yazısı o. Bakalım şimdi olacak mı :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.