7.30.2015

Taslakdan, Gelmiş Zamana


Bazen hatta çoğu zaman kişisel tercihlerimizi yaparken hatamızı bilmez miyiz aslında? Biliriz Hem de bal gibi. Bin tane plan yapıp, yeni hobiler edinip kendimden nefret etme sebebimin senelerimi verdiğim yaşam biçimim, tek hedefim olan şeyi yapmadığımdan olduğunu tabi ki de biliyordum. Bilmek işe yaramak yerine moralimin daha fazla bozulmasına sebep oldu. Şimdi kendimden emin bir şekilde asıl o alanda yürümek istiyorum. Umarım başarabilirim. 600 sayfalık emeğim boşa gitmez. Ama en önemlisi tam tahmin ettiğim gibi çocuğumun olması extra sorumluluklar beni kendime getirdi. Artık sağlık sorunlarımı hallettikçe kendim daha iyi hissederek çok denklemli hayatımın tüm bilinmeyenlerini doğru yerlere yerleştirerek denklemimi kurup, yavaş yavaş çözeceğim. Kararlarım net. Geriye dönmeyeceğim.

   Dile kolay. Tam üç sene. Neler neler yaşandı. Çoğu gereksiz. Tüm iyi niyetinle, sevdiğin insanın hayatını kolaylaştırmak için  kendinden vermemek gerektiğini bile bile cömertçe savurmadın mı kalbinin parçalarını Sonuç? Tahmin ettiğin gibi olmadı mı? Peki bildiğin halde neden üzüldün? Yine de ufacık bir umudun vardı çünkü. Belki. O umut olmasa hiç yaşamayalım zaten diye kendini savunma bana zavallı aklım ve kalbim. İkiniz de beni yarı yolda bırakan, hep yanlış cevaplar veren üstelik doğru olduğunu bas bas bağıran birer yalancısınız.
  Ama size o kadar da yüklenmemeliyim değil mi? Hızlı yaşa genç öl, sloganımın yanlış olduğu da devamlı hissettiriyorsunuz bana. Acaba kurtuluşunuz olabilir mi? Cık olmaz.

  Bu yazının üzerine evliliğimin üçüncü yılını doldurmamıza birkaç gün kala #80şükürvesilesi 2 olsun. Kutlama niyetine şükretmek kalsın adı da. İçine edilmemiş bir özel günümüz yok nasıl olsa.

 #80şükürvesilesi demişken en zor zamanımda her dediğimi, yalvardığımı, bağırıp, çağırdığım anneme,babama,kardeşlerime gelsin. Bu listeye anneannemi ve dedemi de eklemeliyim kesinlikle. Ne kadar şükretsem çok çok az.Üçüncü şükür vesilem. Aslında ikinci olmalıydı hatta birinci ama özel güne denk geldi. Neyse..

 Özel gün ve hediye mevzusu o kadar saçma ve o kadar zorlama kararlar ki. Sıkıcı. Duygudan yoksun. Aslında hiç yoklar. Üzerine kelime türetmeye çalışmak bile aşırı manasız.

 Bunu ilk defa yapıyorum. Gecenin kör vakti. Muhtemelen ondan.


2 yorum:

  1. Güzel kararlar, haydi bakalım. Sen kararını verince evren de ona göre yolu açacaktır :-)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Valla uygulamaya gönüllü olacaksın, lafta olmayacak o işler. Taa ne zamanın yazısı o. Bakalım şimdi olacak mı :)

      Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...