Ana içeriğe atla

Bir Gece de Dünyanın Düzenini Değiştirsek

Pinterest: Nuggwifee☽ ☼☾:
  Eğer tarih,siyaset, gazete üçgeni içerisinde büyüdüyseniz, öğrendiğiniz en önemli duygu ''sallamamak''  oluyor. Ne kadar yapabilirseniz artık.  Ama biliyorsunuz ve görüyorsunuz ki, dünyada ki politika da, kimin elinin kimin cebinde olduğunu  bilemezsiniz. Fikir yürütürsünüz,yorum yaparsınız hatta emin olursunuz ama, aslını astarını bilemezsiniz.

 O yüzden, bilmem  kim paşanın yayınlanmayan gizli günlükleri, ismini veremedikleri çok mühim zatların verdikleri bilgileri ''kaynak'' gösterip, kitap yazıp köşeyi dönen insanlar var bu ülkede.  Kulaktan dolma bilgiyle yazdıkları kitaplar da,sadece siyasetle de yetinmezler. Dünyada ki örneklerine bakarsak, kurgu ya da bir grubun veya devletin isteği üzerine çıkıyorsa, hiç olmazsa, profesöründen, gerçekten bilgi sahibi olandan çıkıyor. Güldürmüyorlar kendilerine.

  İşin özü, canınız sıkılır sıkılmasına da, her şeyin farkına daha erken varırsınız. Açınız genişler. Şu ne yapmış, bu ne yapmışa ve hatta doğruya değil, dünya da örnekleri ne yapmış, ne yapıyor diye bakmayı öğrenirsiniz. Çünkü bilirsiniz ki, bu, dünyanın düzenidir, ve bu coğrafyada, dünyanın istediği düzen içerisinde akar. Tıpkı diğer tüm ülkeler gibi. 

 Dünyayı yöneten ülke olmak, neredeyse hatasız olmayı gerektirir. Kendine çok güvenen bu ülke, bariz ve basit hatalar yaptığında ceremesini, yakında da gördüğümüz gibi tüm dünya çekiyor. Bir gün bütün dünya ayaklanıp, başımıza açdığın bütün belalar senin yüzünden diyecek. İşlerine o sırada öyle geldiği için, ağızlarının suyunu akıtıp, avuçlarının kaşıntısını dindirmek için yaptıkları onca şeyi unutarak Bir gün, bu krallıkta bitecek. (Görebileyim diye dua ettim geçen. :D)

 Not: Görsel pinterestten alınmıştır.

Yorumlar

 1. Ben de Rusyayla olan gelısmelerden sonra bır ara durup dusundum acaba olası bır kotu senaryoda hangı ulkeler bızım yanımızda olur dıye. Sonra dusundum sıyaset bu kardes ulke sınırsız karsılıksız destek dıye bırsey yo ulkeler kendı cıkarları dogrultusunda kıme destek vermek ıslerıne gelırse ona destek verırler. hıcbır ulke bızım yanımızda olur dıye kesın bır sonuca varamayız uluslararası ılıskıler bır nevı cıkarlar ılıskısı her an herkes herkesı satabılır.

  Hanı bazen dıyorlar ya komplo teorılerıne karsı -Turkıye cok buyuk bır ulkede avrupanın ABD nın ısı gucu yok bızle ugrasacaklar gercege donun derler ya aslında uluslararası ılıskıler bu bızım komplo teorılerı dedıgımız seyler uzerıne kurulu sadece kamera karsısında farklı konusuyorlar. Ama bazı ınsanlar var kı bunlar cogunlukla uluslararası ılıskılerı bızım arkadas ılıskılerımız gıbı zannedıyorlar galıba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha çok güldüm benzetmeye. Hakikaten böyle düşünenler varsa, o kafadan bir tane de ben isterim..

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.