11.30.2015

Bir Gece de Dünyanın Düzenini Değiştirsek

Pinterest: Nuggwifee☽ ☼☾:
  Eğer tarih,siyaset, gazete üçgeni içerisinde büyüdüyseniz, öğrendiğiniz en önemli duygu ''sallamamak''  oluyor. Ne kadar yapabilirseniz artık.  Ama biliyorsunuz ve görüyorsunuz ki, dünyada ki politika da, kimin elinin kimin cebinde olduğunu  bilemezsiniz. Fikir yürütürsünüz,yorum yaparsınız hatta emin olursunuz ama, aslını astarını bilemezsiniz.

 O yüzden, bilmem  kim paşanın yayınlanmayan gizli günlükleri, ismini veremedikleri çok mühim zatların verdikleri bilgileri ''kaynak'' gösterip, kitap yazıp köşeyi dönen insanlar var bu ülkede.  Kulaktan dolma bilgiyle yazdıkları kitaplar da,sadece siyasetle de yetinmezler. Dünyada ki örneklerine bakarsak, kurgu ya da bir grubun veya devletin isteği üzerine çıkıyorsa, hiç olmazsa, profesöründen, gerçekten bilgi sahibi olandan çıkıyor. Güldürmüyorlar kendilerine.

  İşin özü, canınız sıkılır sıkılmasına da, her şeyin farkına daha erken varırsınız. Açınız genişler. Şu ne yapmış, bu ne yapmışa ve hatta doğruya değil, dünya da örnekleri ne yapmış, ne yapıyor diye bakmayı öğrenirsiniz. Çünkü bilirsiniz ki, bu, dünyanın düzenidir, ve bu coğrafyada, dünyanın istediği düzen içerisinde akar. Tıpkı diğer tüm ülkeler gibi. 

 Dünyayı yöneten ülke olmak, neredeyse hatasız olmayı gerektirir. Kendine çok güvenen bu ülke, bariz ve basit hatalar yaptığında ceremesini, yakında da gördüğümüz gibi tüm dünya çekiyor. Bir gün bütün dünya ayaklanıp, başımıza açdığın bütün belalar senin yüzünden diyecek. İşlerine o sırada öyle geldiği için, ağızlarının suyunu akıtıp, avuçlarının kaşıntısını dindirmek için yaptıkları onca şeyi unutarak Bir gün, bu krallıkta bitecek. (Görebileyim diye dua ettim geçen. :D)

 Not: Görsel pinterestten alınmıştır.

2 yorum:

 1. Ben de Rusyayla olan gelısmelerden sonra bır ara durup dusundum acaba olası bır kotu senaryoda hangı ulkeler bızım yanımızda olur dıye. Sonra dusundum sıyaset bu kardes ulke sınırsız karsılıksız destek dıye bırsey yo ulkeler kendı cıkarları dogrultusunda kıme destek vermek ıslerıne gelırse ona destek verırler. hıcbır ulke bızım yanımızda olur dıye kesın bır sonuca varamayız uluslararası ılıskıler bır nevı cıkarlar ılıskısı her an herkes herkesı satabılır.

  Hanı bazen dıyorlar ya komplo teorılerıne karsı -Turkıye cok buyuk bır ulkede avrupanın ABD nın ısı gucu yok bızle ugrasacaklar gercege donun derler ya aslında uluslararası ılıskıler bu bızım komplo teorılerı dedıgımız seyler uzerıne kurulu sadece kamera karsısında farklı konusuyorlar. Ama bazı ınsanlar var kı bunlar cogunlukla uluslararası ılıskılerı bızım arkadas ılıskılerımız gıbı zannedıyorlar galıba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha çok güldüm benzetmeye. Hakikaten böyle düşünenler varsa, o kafadan bir tane de ben isterim..

   Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...