11.29.2015

Konuşmak, Yazmak, Düşünmek

Bu da bana kapak olsun :D

 Bizim evin halleri,  durmadan konuşabilen insanlar olarak tanımlanabilir. Eşimde, bende ve tabi eksik kalmasın kızımızda. Sesli düşünürken yakalıyorum kendimi ara ara. İki dakika kapa çeneni! Hem de, iki yaşına bile gelmemiş çocuğa. Sonra bir bakıyorsunuz ses kayıt cihazınız size tekrarlıyor. Kapa çeneni! Kahretmesin! Bunu içinizden söylüyorsunuz bu sefer, ama kendinize saydırmaya da devam ediyorsunuz. Sen kapa çeneni! Çocuk kelimesinin manasını öğrenemediysen, yapmamayı bileceksin vıdıvıdı..

 Konuşmak, benim için büyük bir ihtiyaç. Düşüncelerimi netleştirmemi sağlayan en önemli araç. Yazmakla, konuşmak gibi toparlayamıyorum. Sanki daha çok dağılıyor. En önemli etken, karşınızdakinden gelecek tepkiyi sıfıra indirebilecek şekilde, her tezi hızlıca düşünmek, kendi doğrunuzu teyit etmek, eğer edemezseniz birlikte çözmek. Evet, geyik yapmak dışındaki konuşmaların tanımı.

 Benim genel problemim; Çocuk!

 Eşimin genel problemi:   21:00'da eve gelmek. Bütün gün konuşmaktan cılkının çıkmış olması. Evde olduğunda yatay pozisyonda pc başında zaman geçirmek istemesi.

 Çözüm: Ben konuşurken kafasını pc'den kaldırmıyor. Ben inatla konuşmaya devam ediyorum. Arada dürtüklüyorum. Genele hakim, ama pek ses etmiyor. Neden? Çünkü, ben artık kendi kendime sorunu söyleyip, çözümünü bulup, yaptığım mantık hatalarını inceleyip, mutlu mesud yaşamaya devam ediyorum. Hem duvarlarla konuşup deli damgası yemiyorum, hem de arada lütfedip müdahil oluyor. Ee o da muhteşem oyunundan geri kalmamış oluyor.Alan memnun, veren memnun! Daha ne olsun!    ( Yalan mı, boşuna söylenme.)

 Ben düşünüyorum, konuşmaya geldi mi, zorlayarak da olsa konuşuyorum, ama iş yazmaya gelince tık yok. Halbuki, yazınca da rahatladığımı biliyorum. Ama daha da negatifleşiyor her şey sanki. Ta ki yazı bitene kadar. Blogger'ı açıyorum, yazmak yerine takip ettiklerime bakıyorum, sonra bloglarına manyak gibi yorum bırakıp duruyorum. Kendimi sapık gibi hissetmeye başladım. Çocuk üzerine konuşacak kafa dengi insan bulmak zor. Çocuğu olmayan arkadaşlarımın daha mantıklı olduklarını görüyorum. Ama pratik olmayınca, kült doğru bilinenler kalıyor geriye. Kızım için açdığım bloğa neredeyse yazı girmiyorum. Büyük heveslerin kurbanı olmuş gibi geliyor o blog. Her anıyı kaydetmek vsvs...

   Dişçiye tam gaz devam ediyorum. İkinci dişimde çekildi. Bir hafta sonra kanal- dolguya devam. Hiç tartıya çıkmadım. Hiç kilo vermedim bence. Ceren'in taktiğe dönüş yapayım. Bir ay içinde 1 kilo vermek yeni hedefim. Vermezsem ayıp artık.

  Yazmak, karşında insan olunca güzel sanki. Yazının anlam ve önemini belirttiğime göre, konuyu kapatabilirim.

4 yorum:

 1. Ama bak yine aynı şeyi yapıyorsun 1 ayda 1 kilo, yine kantitatif değerler ;) Tartın dijitalse bence bu ay kilo vereceğim de ve gram bile versen bu bir başarıdır, yalan mı :P Ufak başarılar birleşince kocaman eder..
  Ya bu arada ben de bu hafta PMS öncesi eşime daldım, devamlı başı elindeki telefona eğik aaa, sinirleniyorum, üstüme alınıyorum bu ilgisizliği, nedeni ister beyin yorgunluğu ister çene yorgunluğu olsun bana zaman ayırmayacaksa niye var yahu?! PMS fena girdi bu ay...

  YanıtlaSil
 2. Seni mi kırcam yaa. 100 gram versem yeter. Kilo alıyormuşum bir de. Rezalet!

  PMS değil vala benim ki. O hep böyle. Hakkını yemeyeyim, kızıyla da oynuyor, ya da kendi kendine oynamasına sağlayıp, pc başına çöküp, kahve içmeme, iş yapmama müsade ediyorlar. Sağ olsunlar. Ama aşamıyoruz bu pc-tel başında vakit geçirmeyi.

  Ben uyum sağlayayım dedim, onunla beraber oyun oynadım. Ama cık ben devamlı oynayamıyorum. SimCity oynadık, tasarım, şehirleşme, nüfus artışı, mennuniyet, onun oyununa bin basıyorum ama en fazla bir hafta oynuyorum.

  Hayır, vakit geçirme de, demiyorum ki, geçir, rahatla ama ben de insanım. İki çift laf edelim dimi. Gerçi artık alıştım. Önceden bayağı bozuluyordum. Çözüm falan arıyyordum. Beceremedim.

  YanıtlaSil
 3. Çözümünüze bayıldım :)
  Ben bir sürü çözüm aradım, tutmadı. Ben de vazgeçtim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çözüm yazılması kendimi kandırmaca zaten. Vazgeçilmişliğin dik alası aslında.;)

   Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...