11.04.2015

Stilistlik Üzerine (Illustrations)

 Bloğa gelen, yoğun istek ve sorular üzerine (bir adet, sadece bir, rakamla da 1) üzerine, yazmaya karar verdim.

 Çizim yapmak isteyip, vakitsizlikten, ya sadece bir heves olarak kalacaksa diye maymunn iştahlılığından korkanlara ithaf ediyorum bu postu.

 Alın elinize kalemi, kalem olsa yeter, önce bir deneyelim kendimizi. Bilgisayar önünüzde olsun. Girin pintereste. Hatta buyrun, amacım kolaylık sağlamak!   Arama yaparken kelimelerimiz; ''illustrations, fashion,design''  İster direkt, çizimlere bakarak çizmeye çalışın, isterseniz vücut çizimlerine öncelik verin. Hem kendinizi kontrol etmiş olursunuz. Profesyonel anlamda, öğrenerek daha zevkli olacağını kulak ardı etmeyin yine de.


  Eğer, daha dikkatli bir çalışma yapmak istiyorsunuz, çıktılarını alın, önce vücutlar üzerinden geçerek başlayın işe. Sonra bakarak çizmeyi deneyin. Sıkıldığınızı hissederseniz, kolay oduğuna kanaat getirdiğiniz bir tasarım üzerinde çalışmaya başlayın. Bakarak çizim yapmanın , biz yeteneksizlere, büyük başarılar sağlayacağını unutmayın. (Yetenekliler üzerne alınmasın lütfen, saygım sonsuz, hayranlıkla izliyoruz.)


  Renkledirme ve çizim için, video izleyebileceğinizi de unutmayın.

  Kalem, kağıt gibi ayrıntılara takılmadan yapın. Kaliteli, dokulu kağıt, kötü çizimi olağanüstü yapmaz. Zamanla kalem, boya tercihlerinizi değiştirebilirsiniz tabi. İnce,kalın resim kalemleri vs.


 Profesyonel bir şekilde öğrenmeye zamanınız olduğunda, faydasını göreceğinizden eminim.  Kaynak:Pinterest


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...