Ana içeriğe atla

Merak Ettiğim Bloglar

 Her gün, bugün yazmış mı acaba, hastaysa nasıl olmuş, eğer sürekli yazıyorsa ve es geçdiyse, acaba neden yazmadı diye meraklandığım bloglar var. Samimiyet akan bloglar.

 Bunlardan biri bu mimi yapan, örnek almaya çalıştığım,soru sorup, kafasını şişirdiğim, pek sabırlı bulduğum Öğrenen Anne

 Handan'ı bilmeyen, var mı? En sevdiğim yanı, kimsenin fark etmeyeceği ufacık detayları fark edip, mutlu olması. Dünyada pek nadir rastlanangillerden.

  Secce'yi bilir misiniz? En eski takip ettiklerimden. İkiz annesi. Eğer tek çocuğunuz varsa ve halinize saydırmak yerine, sakinleşip, en azından bundan iki tane yok demek isteyeceğiniz zamanlar da, okumalısınız. Ama öyle ahlanıp, vahlanmıyor. Okurken gülüyorsunuz, sonra dank ediyor. Yazık yaa deyip, çocuğunuza sarılıyorsunuz. Özellikle ikizlerin küçüklük halleri...

  Yeni blog yazan, daha tanışalı bir hafta ancak olan de kubad  var. Anne olduğum bir buçuk yılımı yazıyor sanki.

  Iceberg'in Dünyası, kuzuya oyun hazırlamak için çıktısını alabileceğim link ve foto verdiğini hatırladığım, ama yapmadığım, (oğlu da pek tatlı:) blog sahibi. Yazıcı almayı kafama koydum. Yoksa olmuyor bu işler. Son tuz hamuru da, nefis paylaşım.


 Bize her yer okul, eğitim sisteminin ülkeler arası farklarını, olumlu,olumsuz yönlerini inceleyebileceğiniz çok fazla bulunmayan bloglardan herhalde. 3 çocuk, devamlı değişen düzen, uyum sağlamak...

 Yine en eski takip ettiğim bloglardan, günün çorbası var. Arca'nın dumur diyalogları efsane. Diğer bloğumda, diyaloglarımız diye yazdığım yazılar da, konsept olarak oradan, izinli çakma zaten.

 Eğer siz de, beğendiğiniz blogları yazarsanız, okur, eğlenir, tanışmış oluruz.

Yorumlar

 1. Teşekkür ederim :)

  Hayatın aydınlık yüzüne bakmaya çalışıyorum aksi halde bu coğrafyada insanın aklını kaçırmaması mümkün değil. Korma mekanizması işte :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünebilen insan için, dünya, koşarak kaçılması gereken bir gezegen bence. Aslında, herşeye iyi tarafından bakmak, iyimserliktan öte, herkesin kendini kurtarması sonra çevresi için faydalı olması demek. İstediğimiz şey bu değil mi? Bu dönem böyle geliyor bana. :)

   Sil
  2. Handan'a ben de bayılıyoruuum ama Öğrenen Anne rumuzumla değil, onu daha geniş takibe aldım ;) Ondan yoktu Handan o listede, başka listede olacak çok yakında :D Ay çok gizemli!

   Sil
  3. Bak merak ettim şimdi:)

   Sil
  4. Haha öğrenen anne'den yeni atak. Gizemli anne :P

   Sil
 2. Beni de buraya eklemeye değer gördüğün için teşekkür ederim, nasıl sevindim.

  Secceye ben de bayılıyorum her yazısını kahkaha ile okuyorum. Yazmak da bir beceri işte bazılarında o beceri çok daha iyi.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ya, ne demek.

   Aynen. Ağlanacak haline güldürüyor . :D

   Sil
  2. Ay ne sevindim kendi adımı okuyunca :)
   Beğendiğin blogları ben de okuyayım dur. Zira seveceğime eminim ;)

   Sil
  3. Özellikle ikiz,üçüz annelere bakarak hayatta kalıyordum o dönemlerde. Kesin oku:)

   Sil
 3. Merhaba;

  Ben de yazayım o zaman..Farklı kulvarlarda çok farklı bloglar var sevdiğim. Ama içlerinden bir tanesi. Ayşenin Kozası...O kadar naif ve iç acıtan ki.... Ben şimdilik bir tek bunu yazayım... Sevgiler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öncelikle sizi, sonra da tavsiyenize ziyaret edeceğim. Teşekkürler..

   Sil
  2. Aysenın Kozasını ben de cok severek okuyorum. ıyıkı hatırlatmıssınız

   Sil
 4. Bitli turist, nerdesin? Sana özel yazacak bir e-posta adresi bulamadım, o yüzden yayınlama lütfen bu yorumu.
  Umarım çocuk hasta değildir, ya da sen.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazyı göderdim, yorumunu gördüm. Yok,yok değiliz. Sen nasıl oldun asıl?

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.