Ana içeriğe atla

Öyle Yani

 Well hello, little buddy!!: Bu gündemin üzerine mis gibi bir kavga ettiğimize göre hayat normale dönmeye başlayacak galiba. Gerçi travma geçirdiğimizin farkına yeni yeni varıyorum. Her çocuklu, evde oturan(!) kadın gibi iş yapayım dedim Ama ucundan kıyısından ancak. Normale dönme girişimlerine yeni yeni başlayacağım. Mesela, ertelenmiş doktor ziyaretim var yarın.

 Keşke, bu sıkıntılarımızı büyük zannetseydik de, bomba patlıyor zannedip çocuğun beşiğini koridora taşıyarak, cam patlama ihtimalini bertaraf etme çabalarına girmeseydik. Şükredeceğim, boğazım düğümleniyor ama biz iyiyiz ya, normale dönmek üzerine konuşup, yazılar yazıyoruz.  Biz de klavye delikanlısıyız be. Bir de değneğin diğer ucu var, ya darbe olsaydı? Allah'ım sonumuzu düşünemiyorum bile. Çıkarttığımız sonuçlarımız var, çocuklarımıza miras bırakacağımız. Başka da bir şeyimiz yok!

 Bu sene için yeni kararlar aldım, uygulayacağıma inancımın olduğu...

 - Tezhip kursuna gitmek istiyorum. Deneme olarak kalacak belki de... Zorlama yok.

 - Yarım bıraktığım dilleri artık tamamlamak istiyorum.

 Önceliğim tezhip, dilleri arka planda kendi kendime yürütmek istiyorum. Bakalım. Bu yıl ilerleme kaydetmezsem çıldırırım muhtemelen. Birşeyler yapmam lazım.

 Bu gün bunalımlardan bunalım beğendiğimi farkedince dizi izledim. 2 broke girls. Öyle yani...

Yorumlar

 1. Aklımıza mukayyet olmak için bir şeylere yönelmek gerekiyor. Aksi halde işimiz zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım tezhip'de başarılı olurum ve üzerümdeki ölü topağıı atabilirim. Aksi halde neler olacak tasavvur edemiyorum. :(

   Sil
 2. :(
  Ha gayret.
  Tezhip ne güzel birşeydir ya...Halledeceğine eminim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakmalara doyamazken güzel de umarım yapmalarada doyamam. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.