Ana içeriğe atla
 Derzleri çamaşır suyuyla fırçalyanlar burada mı? (Diş fırçası) Az biraz zehirlendim. Çamaşır suyu bitmeseydi devam ederdim de nasip. Biliyorsunuz burayı saçmalamak için kullanıyorum. Düzensiz bir beynim var ve burada konudan konuya atlama lüksünü sunuyorum. Okunmayacağını da biliyorum ama neden açıklama yapıyorum bilmiyorum. Yok zehirlenmedim, iyiyim aslında. Konuşmak istemiyorum ama susmak da istemiyorum. Ağlamak istiyorum ama o kadar gereksiz ki... Komik aslında ama gülemiyorum. Öyle hissiz bir duygu. Bilinçaltının olayları çözüp kendini nasıl kandırdığını izlemesi ilginç bir hissizlik veriyor.

 Nasa'nın açıklaması diye verilen uydurma haber heyecanlandırdı bir an. 1,2,3 deneme diyen zeki uzaylı,  paralel evrendeki ben çıkacak diye bir sevinç dalgası yayıldı vücüduma. :P''Günümüz eşlerinin derindeki problemi, birbirinden ruhen doyumsayamamasıdır. Bu çok defa verenin değil alanın doyamıyor olduğu ayrı bir trajedir. Genelde kadınlar sevgiye ihtiyaç duyduğu kadar hırçın, erkekler sevgiye ihtiyacı olduğu kadar duyarsız oluyor. Aslında ne psikolog, ne psikiyatr... Doğru kurulmuş evliliklerde eş eşi terapi eder, ya da eş eşi terapiye muhtaç eder... '' Adem Güneş


 Söyleyecek kelime kalmamış. Fazlasına da azına da gerek yok sanki. En yalın haliyle yazmış adam. Sanki biraz da Türkiye gerçeği gibi. Belki de bana öyle geliyordur.

Yorumlar

 1. Meraba, ben döndüm artık bak. Sıkılmana gerek kalmadı :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim laptopun şarj aleti yine gitti. Şimdi bakıyorum. Hep huzurla geliyorsun. :)

   Sil
 2. Ahahaha kafayı bulmuşsun kloraktan :D Çok keyifli. Derz ne ya bu arada? Bi gugıla sorayım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok kötü biri. :P Fayansların arası, evlendiğimden beri ne kadar sinir bozucu olduklarını öğrendiğim şey...:)

   Sil
 3. Ayol niye kimse okumasın.

  Mis gibim olmuştur şimdi.
  Yeni evlendiğimiz zamanlarda mutfağın kara kara derzleri sinirime dokunuyordu, eşim dedi ki "biz şantiyede çamaşır suyuyla tuz ruhunu karıştırıp döktük, ne artık ne kir hiçbir şey kalmadı" E ne güzel dedim, biz de yapalım.
  YAptık, bir hoşurtu çıktı, mutfağın balkon kapısını açtık, ötekini kapadık, gittik yattık.
  Sabah kalktığımızda çaydanlığım, ocaktaki tencerelerim, dolapların kulpları, masanın ayağı vb bütün metal eşyalarımın üzerinde dalga dalga lekeler oluşmuştu. Şok olduk, cifle çıkar sandım, çıkmadı. Kimini attım kimini hala kullanıyorum. Derzler ne mi oldu? Kimisi tamamen boşalmıştı, kimisi temizlenmişti. Hiç siyah leke yoktu. Tertemiz oldu mutfağım. :ppp
  Yani neymiş, kimyasallar birbiryle karıştırılmayacakmış, tıpkı üzerlerinde yazdığı gibi. İnşaatta yapılan bir işlemi nasıl oldu da eve deneyebildim, hala aklım almıyor.
  Derz kalemi diye birşey çıkmış, hiç kullanamadım, beğenmedim, paspaslayınca çıkıyor.
  Paspas suyuna azcık çamaşır suyu katıyorum hala ondan vazgeçmem. :D

  Adem Güneş'e selam olsun. O konuya hiç girmeyeceğim, benim halim malum :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay çok kötü olmuş. :( En yapılmaycak şey o ikisini karıştırmak herhalde. Allah korusun zehirleme ihtimali çamaşır suyundan daha fazla.

   Derz kalemini duvardaki fayans kaplamasında kullanmak mantıklı olabilir. Derz dolgusunun tüp içinde hazır halde satılanı var. Ben mutfağı yapmıştım geçen sene, bu sene sadece çamaşır suyu yapmak bembeyaz yaptı. Ama dolgu çekmediğim yerler bembeyaz olmadı. :(

   :(

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.