8.28.2016

 Bomba gibiyim. Fevkaladenin fevkindeyim. Neden? Çünkü, kızımda artık ateşli bir hasta. Tüm günümüzü hastanede geçirdik. Tabiki de bir an da iyileşiverdim. Ne yapacaktım?

 Ay zaten kaç gündür karnı ağrıyor, ishal gibi oluyor oluyordu. Bugün öğlen ateşide çıkınca doktora gittik. Kendi doktorumuzu kaçırdık, nöbetçi doktor vardı. O da sakin bir amca olunca, anlaştık, konuştuk, güldük, eğlendik. Tabi bunlar sadece doktorun yanında oluyor.  Doktor idrar ve gaita testi istedi. Tam 5 saat boyunca hastanede süründük. Yiyecek yememesi ayrı dert, açlık ve uykusuzluktan ağzı beş karış ağlaması ayrı dert. Allah'ım keşke sadece çocuğum zırlasa. Ben de bir değil ki. Tam iki tane. Sayıyla 2 olup, onun yaşını burada yazamayacağım. Hastaneye gelmenin saçma olduğundan başlayıp, tüm günü hastanede geçirdik diye offlamasından devam edip, üzerine de çocuğuyla didişen, hadi yap diye direten bir çocuğum daha var. Yemin ederim kızım beni bu kadar zorlamıyor. Çocuğu çileden çıkaran babası pardon abisi. Yaptı da rahatladık. Defolduk hastaneden. Şu yaşadığım sinir harpleri yüzünden öleceğim.

 (Sadece kendi doktoruna güvenip, diğer doktorların illa yanlış birşey yapabileceğini düşünen ben miyim? Şüphe bu, hep oluyor ama hepsini boşa çıkardı kendi doktorumuz. Diğer doktorlar yanlış teşhisler koyunca, ben de böyle bir, güvensizliğin resmi oluştu.)

 Sonra bir de trafik çektik ama kolay atLattık diyebiliriz. Baba havuza gitmek istedi. Ateşi olmuş 39,5. Anneme geçtim. Orada kahveyle ayıldım. Şimdi ikinci gecem uykusuzlukta. Aslında atei düşmüştü ama cesaret edemiyorum. Annemlerin yakına taşınması şu günlerde nasıl iyi geliyor anlatamam. Unutuyormuş gibi oluyorsun, iki gram sohbet etmiş oluyorsun, çocuğuna bakılıyor, karnı doyuyor, yetmiyor aklı ve kalbi de doyuyor. Ee biraz şımarıklık yapıyor, hoş görülüyor. Bu aralar mecburen de olsa, bu ayrıcalığımın elimden kaçıp gitme ihtimali var ki, bugün feci ürküttü beni.

6 yorum:

 1. İşte insan hasta olunca zor ama cocugu hasta olumca cok daha zor. Hemen iyileşmek zorunda kalıyorsun. İyileşmesen de iyi taklidi yapmalısın. Mevsim geçişlerine dikkat etmek gerek Allah şifa versin. Annenden de Allah razı olsun böyle Zaman'larda bir yakınının olması gerek

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen olmasaydı şuan hangi durumda olurdum bilmiyorum. :(

   Sil
 2. Ah annelerimizden Allah razı olsun.

  Geçti geçti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma ya kadının benden çektiğini kimse çekmedi. Ha bir de dayı teyze ve dede var. Gencecik fidanları hayatlarının baharında çocukla imtihan ediyorum. :)

   Sil
 3. Çok çok geçmiş olsun, kusucuğa da sana da <3 Allah güç versin!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Toparladık bayağı, ben de iyiyim, onun da ateşi yok çok şükür. Çıkmaz umarım. Amin. :)

   Sil

Günlük Konuşmalar

  Avm'de alınacaklar kısmını halletmişiz, oyuncak kısmına gelmiş sıra. Geziyoruz, kapanmak üzere olduğu için neredeyse kimse...