Ana içeriğe atla

İlk Zamanlar

 Hey merhaba! Taşındım, ufak tefek şeyler dışında yerleştim, internetimizi bağlamaya da ancak geldiler. İki gün oldu galiba. Hayat normal seyrine döndü anlayacağınız. Meşakkatli ve stresli olsa da geçti gitti.

 Büyük stresi, verdikleri sözde durmayan nakliye şirketiyle yaşadık. Sabahın ilk ışıklarında uçaktan indiğimiz de, şehrin manzarası sisle kaplanmış kocaman bir mutluluktu. Sonrası ise 2,5 yaşında ki çocuğun bir kaç saatlik uykuyla  mücadele etmesini izlemekti. Üzerine biz de hastalandık ayakta zor duruyorduk. İki ayağımız bir pabuca girmezse hiç birşey keyifli olmuyor zaten. :D Sonrası eşyaların bazılarının bol zararla gelmiş olmasıydı, artık onu da geçtik, gitti, bitti. Annem ve kardeşlerim sağolsunlar, onlar olmasalardı yerleşmemin mümkünatı yokmuş. Her sabah onlarla beraber yaptığım kahvaltının faydası bugün onlar gittikten sonra da kendime çay bile demleyerek gördüm. Normalde kahvaltı falan yapmazdım halbuki. Çay yapmayalı yıl olmuştu.

 Samsun hakkında söyleyebileceğim çok net şeyler yok. Ama edindiğim ilk izlenimler şöyle;

 -Meyve sebze daha ucuz.Malum Bafra ovası, Çarşamba, Samsun'da.

 -Tekstil üzerine alışveriş yapmak istediğinizde kısıtlı ve pahalı. İstanbul'da aynı markanın çok daha güzel ürünlerini, çok daha ucuza bulabilirsiniz,

-Komşuluk Anadolu'da ölmemiştir inancı yaygın olsa da, İstanbul'da bulunduğum yer buradan kat kat iyiydi. Ama üst komşum eve ilk geldiğimizde siz mi taşındınız diyerek uğramış, ben marketteydim. Karşı komşumla karşılaştık, çekinmeden zilime basabilirsin dedi. Daha ne olsun? Fazlasını beklemiyorum zaten. Kıyasladığımda çıkan sonuç yukarıda yazdığım.

-İnsanları çok sert. Geneli gülümsemekten acizmiş gibi davrnıyor. Karşılık alamıyorsun resmen. Bayağı da sert konuşuyorlar. Bir de, ilk defa insan görüyormuş gibi bakan erkekleri var. Çok ilginç ya!

 -Sahili çok güzel. Spor yapmayı seven bir şehir. 100 kişilik (tahminen) bisiklet grubu bile gördüm. Sahilde bisiklet yolu var ve devamlı bisiklet süren,paten kayan bir sürü insan var.. Yürüyen, koşan genç, yaşlı bir sürü insanın olması, değişik geldi. Halbuki,yavaş yavaş gezen insanlar görmeye alışmıştım. :)

 -Akşam iş çıkışı ve tabiki de sabah burada da trafik oluyor.

 -De kubad'cım sahil kenarında ki fiyatlar İstanbul'dan daha iyi ama sahil şeridi kum ve park olduğu için deniz görmüyorsun. :)

 -Bir de deniz kokmuyor burada ya. Yosun yok ondan herhalde. :D

 -Şimdilik aklıma başka birşey gelmiyor. Aklımda anneannem var. Test sonuçlarını bugün aldılar ama arayıp yüzleşmeye cesaret edemedim. Sonuçlar iyi çıksaydı ararlarmıydı ki? Nolur iyi çıksın Allah'ım! Dua edersiniz diye yazmaya karar verdim. :)

 -Aa unuttum, nem oranı feci yüksek %90 civarı. Çamaşır kurumuyor arkadaş. Çıldırırsın. :)

 -Sağlıcakla kalın, ben de haftasonu planı yapayım. Alınacaklar, bakılacaklar, yapılacaklar. İş bitmiyor. :)

Yorumlar

 1. Haydi hayırlı olsun yeni eviniz yeni şehriniz. Hiç ummadığın kadar mutlu olun oralarda.

  Anneanneciğine de geçti geçti diyorum. Güzel haberlerini al trz elden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah be Handan! :D

   Ona kocaman bir inşallah! :(

   Sil
 2. Güzel güzel, hayalimdeki kadar değil ama güzel.
  Karşı komşun samimidir inşallah. Üstteki de gelmiş sormuş. Ohh.
  Bisikletli patenli gruba prensesinle dahil olursunuz yakında.
  Ekonomik açıdan düze çıkınca bir kurutma makinası alabilirsiniz belki, Karadenizde çamaşır kurumuyor biliyorum. Rahatlık olur.

  Anneanneciğine acil şifalar, asıl kara haber çabuk yayılırdı, bişeyciği çıkmayacak inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fena değil ama bir ara yazacağım olumsuzlukları. :D

   Zaten paten ve skottır diye ölüyor çocuğum. :D

   Petekleri açınca çok rahat kurudular dekubad. Havadaki nemi aldı tabi yaza düşünürüz artık. :)

   İnşallah, aramaya korkuyorum bu aralar...

   Sil
 3. :) Güle güle oturun, Samsun izlenimlerini ara ara yazarsan çok sevinirim, sadece turist olarak bulunduğum bir şehir.. Anneanneciğine duamı ettim, inşallah iyidir sonuçlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok yazmak istemiyorum aslında ama dua ederseniz çok sevinirim. Ve bir süre duaya ihtiyacımız olacak. Çok teşekkür ederim. :)

   Aaa yazmam mı neler yazacağım neler.Birikiyor içimde size patlayacağım tabi. :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.