Ana içeriğe atla

Günlük Koşuşturmaca

 Merhabaa! Eşimin bilgisayarından giriyorum ya, yeni sayfa açınca gitmiş onun oturumunu açmış. Ben de adamın adını soyadını kullana kullana yorum yapmışım. Dikkatsizlikte zirvedeyim.  Şahsi yazıp her kurduğum cümlenin tanıdıklarımın beyninde, kendi salak fikirlerine dönüşerek yayılmaya çabalanmasını istemiyorum. Ondan bu gizlilik(!).

 Şahsi demişken. Komik bir şey anlatacağım size. Ben telefonu yeniledim. Yenilemişken  sosyal medyaya el atayım dedim. Ben bir süredir pek muhatap olmuyorum arkadaşlarımla falan. Yalnız hedefim ucundan kıyısından çoğunluk gibi olmak. Prensesim neler yapıyor, ne yedik vsvs... Alışmadık totoda don durur mu? Durmadı tabi. Millet oğluşunun tablet keyfisini, misafirlerine hazırladığı pastayı, böreği, sabah kahvaltısını, akşam kuru yemişini falan koyuyor. Benim başlıklar şöyle; Manyak çocuğum yemek tenceresinin içine kapak atmış hehe.(Çocuktan sonra tencere takımımın kapaklarını kırdım sadece bir tanesi kaldı o da en küçüğü.) Yine döktü! Masanın tepesinde babasıyla oynarken bir poz... Yaptığım yemeği paylaşmayı bırak, dışarıda içtiğim kahvenin son üç harfi görünüyor diye atmadım fotoğrafı.  Aslında bunları garip karşılamıyorum yapılırken. Yani zaten herkes birbirini biliyor, public bir alan değil ama yine de elim varmıyor. Artık çocuğumun dağınıklığını falan da paylaşmıyorum. Herkesin çocuğu sıfır yaramazlık kapasitesinde, acayip uslu, şirin bir şey çünkü. Sadece yemek yemiyorlar... :D

 Geçenlerde okul muhabbeti yapmıştım burada. Etrafta kreş bakınıyorum o aralar. Neyse bir tanesini beğendim, inceledim. Hafta sonu ulaşamadık, kaldı. Neyse, herhalde psikolog olmadığı halde danışmanlık hizmeti veren ''mom'' kişisini biliyorsunuzdur.  Bu şahsın psikolog olmadığını en fazla iki postunu okuyarak anlayan çok kişi vardır herhalde. Bundan mütevellit daha hızlı tepki çektiğini düşünüyorum. Ee şimdi çocuğumu kreşe, okula yazdırırken hatta psikoloğa giderken diploma mı soracağım? Çok abes geliyor. Öğretmen olabileceğinizden eminiz ama bir diplomanızı görebilir miyiz?  Ana okulları, tv programları yetmemiş Boğaziçi üniversitesinde seminer vermiş kadın. Başka üniversiteler de var tabi. Takibe almadığım için, danışmanlık verdiğini falan bilmiyordum. İnstagram hesabında oyalanıyor zannediyordum. Karşımızda ''Modernlik nasıl sömürülür?'' sorusunun detaylı bir fotoğrafı var. Yazık!Özellikle de her söylediğini şakşaklayan binlerce insana.... En çok ona danışanlara. Umarım hiç bir çocukta ya da yetişkinde travmaya sebep olmamıştır.

 Ay çok dolmuşum. Geçen sefer uçak yolculuğumuz çok uzun sürdü sanki demiştim ya. Bu sefer havalandıktan yarım saat sonra inişe geçtik. İniş 25 dakika sürdü. Son iki uçuşumda uçağın iç basıncı fecaatti. Yani bana göre. Herkes hayatından memnun görünüyor o sırada. Ben acıdan kıvranıyorum. Ve o ağrı, uğultu, duyamama hissi bir hafta sürüyor. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Kbb'ye gitmeyi planlıyorum ama ilaç falan verilmesi konusunda ciddi şüphelerim var. Şimdi araştırdım, kesin doktora git manyak mısın diyor bana Google! :D Son üç sene de o kadar çok doktor gördüm ki, içimi bir sıkıntı basıyor. İlaçla hallederiz diye düşünmüştüm bayağı ciddi şeyler yazıyor. Neyse doktora gidince düşünürüz onu. Yapılan dişim de sızlıyor zaten. Pöff!

 Uçak demişken... Uçak kapılarını açmak üzere. Herkes hazırlanmaya başladı. Önümüz de orta yaşlı bir teyze var. Yanında oturan beyefendinin kılık kıyafetine, kibarlığına bakarsak iyi bir şirkette müdür pozisyonunda olmalı. Diyalog efsane:
 -Orada ki çanta benim.
 -Buyurun.
-Diğeri de benim.
-Buyurun.
-O bir de arkasındaki de benim.
(Arka taraf sırıtmaya başlar.)
-Oğlum hastamız var da. Hepsi benim değil bavulların. Onunkileri de ben taşıyorum.
-Ben size yardım ettim ya...
-Sen şunlardan bir tanesini taşır mısın bana.?
(Arka taraf daha da sırıtır. Kaçacak yer de yok tabi.)
-Tabi yardım ederim ben size.
-Hıh sen bunu al, bu daha ağır.
(Adamcağız dahil herkes kahkaha atmamak için kendini zor tutuyordur.)
-Oğluum ben taşıdıysam sen kesin taşırsın. Ooo....

 Yalnız bir tanesini alayım diyerek pozisyonu en az zararla kapadı o beyefendi. :D Ah be teyze sen de en ağırını vermesen? En azından söylemesen? Üzerine de ben taşıdıysam.. diye cümle kurmasan da teşekkür etsen. Mecbur değil ki! Hem artık biz gençler sizden daha kötüyüz, valla bak! :)

 Bir de muhabbete girişip, eşin nerede çalışıyor diye sorup, olsun yavrum diyen tatlı teyzeler var. Ah bilsem kafasının için de kocacığımı hangi pozisyon da düşünüyor.? :D

 Şimdilik böyle işte. Elzem olanları yapıp hayatımızı idame ettiriyorum bu aralar. Alerjik bir şeyler oldu ama anlayamadım ne oldu? Şimdilik tahmin yürütüp glifor'u kestim. Muhtemelen doktorum çok fena kayacak. Ama daha iyiyim. Yarın evi toparlamak en büyük planım. Hoşçakalın. İyi bakın kendinize! Öptüm hepinizi!


Yorumlar

 1. Evet doktora gitmelisin acilen. Uçakta bir şey olmaması lâzım.

  Teyzenin konuşmaları çok komikmiş. Hiç süzmeden ne varsa dökmüş, sürekli onunla yaşayana Allah yardım etsin.

  Eskiden güzel hazırlanmış tabak görünce fotoğrafını çekerdim, nasıl bıktırdılarsa şimdi hiç çekmiyorum. Zaten bütün yerler sunum yarışında sürekli tabak mı çekilir.

  Çocuklar küçükken komşumla tuvalet eğitimi veriyorduk. Kimle konuşsak mübarek neredeyse doğduğunda söylüyormuş, bir günde öğrenmiş falan. Bizimkiler on beş günde hâlâ kafalarına göre takılıyorlar. Birbirimize dedik ki bizimkiler biz de bi günde öğrendi diyeceğiz demek iş bittiğinde :) Herkesin çocuğu aynştayn mübarek,ülkeye bakıyorum da sonradan salaklaşıyoruz herhal.

  "Olsun yavrum da" iyiymiş :D

  Ay şunları ayrı ayrı yaz bi daha yoruldum yorum yazıcam derken :D

  Geçti geçti de diyerek kahvaltı yapmaya gidiyorum, sanırım yorumu bitirene kadar çayım demlendi 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uçağa binmeden az önce giderim artık. :)

   Amin valla. Ama çok güldük. :D

   İnstagramın varsa hele piuuu... Sadece tabakta sunum olsa keşke. :D

   Ahahaaa ben de öğreneceğim yakında. Neyi yapamıyorsa yapıyor diyeceğim. Vurcam kırbacı vurcam kırbacı. :P

   Haha dimi bak kaç post atarmışım ayırıp yazsam? :) Bak sayemde çayın demlenme süresini güzelliklerle doldurdun. :P Artık bu sabah için olsun ama Afiyet olsun Handan'cıım! :)

   Sil
 2. Hemen doktora! Çünkü orta kulak iltihabı olabilir, uçak iniş ve kalkışta basınç ayarlama yapamıyor kulak demek ki.. Benim gibi yapma, delinmeden git doktora!
  Ay o herşeyleri süper ama yemek yemiyor giller (ki hepsinin de maşallah tosuncuk gibi çocuklar, nasıl yemiyor anlamıyorum) beni instagramdan soğuttu (1 haftalık bir instagram maceram oldu geçmişte de..)
  Psikolog "mom" kişisine tepki bile veremedim, kendim klinik psikolog ve de anayım ana olduğum halde, o cesaret yok bende.. yuh yani. diğer meslekleri bilemem de evet psikoloğa giderken mutlaka diploma sorun çünkü klinik psikoloji uzmanlığı olmadan, kimse danışan alamaz, kural aslında bu..

  YanıtlaSil
 3. Yok gidicem tamam. Bu sefer es geçmeyeceğim inşallah. :)

  Hatırlıyorum ya o kısacık instagram turunu. :) Bir şey diyeceğim, uzun süredir benim kızımda yemiyor ama bana da kimse inanmaz. :D Ama maşallah diyeyim süt içmeyi seviyor. Gece yatarken veriyorum. Gelişimini bayağı destekliyor demek ki. Zayıfladı tabi eskisine göre. Geçen sene giydiği montu sıkış tepiş olmuştu bu sene hiiç zorlanmadan giydi. Bak yine kendimi çok kötü hissettim. :( Demir eksikliği var gibi geliyor ya bakalım...

  Ceren kadın sosyoloji okumuş desem. :D Rehber öğretmenlik falan yapmış yanlış hatırlamıyorsam bir de. O yüzden öğretmeni de ekledim. :(

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.