Ana içeriğe atla

Taşınacağım

 Ben yine kaçağım, yine taşınacağım ve hala bilgisayarım bozuk. Bu sefer istikamet İstanbul. Ne kadar farklı bir şehir değil mi? Taşınmak maddi ve manevi yük olsa da, bundan böyle hayallerimin peşinden koşa bileceğim gerçeği aşırı mutlu ediyor. Elimde ki fırsatları kaçırmadan faydalanmam gerektiğini anladım. Herkesin sağlığı, sıhhati yerindeyse bir de... İşte bunu söylerken boğazıma takılan düğümler var.  Eskiden yaşamış insanların ömürleri boyunca duyacakları tüm ölüm haberlerini, biz her gün alıyoruz. Nasıl uzun yaşayalım Allah aşkına? Değer mi hem?

 Samsun çok komik şehir. Hafta içi hava ne kadar güzelse hafta sonu o kadar kötü geçiyor. Devamlı yağmur yağıyor hiç olmazsa rüzgarlı oluyor. Trol şehir yahu. Kamp yapacaktık kaldı. Pikniğe diye çıkıp, çocuk heveslendi diye araba pikniği ayağına poğaça yedirdik çocuğa. Hala sayıklıyor yavrum. :)

 Samsun'lular ilkbaharı seviyor olacaklar ki, tramvaya bindiğimde herkesi güler yüzlü,  yardımsever buldum. Ben şok. Bayağı şaşkın geçirdim. Gerçi dönüşte çoğunluk yine asık suratlıydı. Şanslı olmak gerekiyor demek ki. Bu taraflara gelecek olursanız yaz ayını tercih etmek gerekiyor olabilir. Ama çok da sıcakta gelmeyin. Emin olamıyorum. :d

 Günümü kızım aydınlatıyor, hala istikrar peşinde koşuyorum, toplamam gereken bir ev var, bulunması gereken başka bir daire, boyası, temizliği... Bak gözümde büyüttüm yine. Çok uykum var uyuyamadım da. Saçmalıyorum yine ama yaşıyorum, haber vereyim istedim.  Öptüm hepinizi, iyi bakın kendinize, sevdiklerinize ve sevenlerinize!

Yorumlar

  1. Ay yine mi, bir sene olmuş muydu siz gideli?

    Neyse İstanbul'a geliyormuşsun, o kısım güzel. Her şey çok güzel olsun,işler tıkır gitsin, pıt diye taşın :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Stilistlerden Çizimler (IIlustrations)

O kadar stilistliğe gitmeye çalışıyorum, ediyorum dedim madem, biraz da bana ilham veren görüp de beğendiğim çalışmaları sizinle de paylaşayım istedim. (Bu arada ufak bir not: Ben, çizim tekniklerini yarın öğreneceğim için ve ilk denemelerimden haz etmediğim için ve silüet ve kıyafet duruşunu kavrayabilmek için bakarak çizim yapmayı yeğledim. Yani son zamanlarda ki çizimlerim tamamıyla benim tasarımlarım olmadı.Ama çizimlerimde ilerleme kaydetmeme büyük katkıları oldu. Kısacası siz de elinize kağıt kalem alıp başlayabilirsiniz. Olmadı mı canınızı sıkmayın. Hiç olmadı bana yazın anlayamadığınız noktaları. Yarım doktor misali, ama canınızdan olmazsınız :)     Size yardımcı olabilecek diğer noktalar ise, çizimini gördüğünüz bir modelin kalıbını çıkartabiliyorsanız eğer, yahut pratik olarak değil de direkt modelistlik eğitimi almışsanız kalıbını çıkartıp, dikip, bilmem hangi markanın çook beğendiğiniz ama o çook fiyatından dolayı alamadığınız modelini üzerinizde hep birlikte görebiliriz. Y…

Yaka Yapımı

Stilistlik kursumuzda bu hafta yaka yapımı üzerine yoğunlaştılar. Yoğunlaştılar dememin sebebi ise maalesef malzemem olmadığı için,ve yakın tuhafiyelerde bulamadığım için ortada kalmam yüzünden. Uzun süredir rahatsızlıklarım ve bilumum sıkıntılı sebeplerden ötürü kurslarıma gidememiştim. Malzemelerden de bir  gün önce haberim olunca başka bir yerlerden bulma ümidim de kalmadı. Arkadaşlarım, benim uzun süredir yapmak istediğim yakaları yaparken ben de onları izledim. Biraz çizim yaptım. Birazcık ta dikiş. Gözüm onlarda olunca pek iş yapamadım zaten.

                                                             Yaka kalıp örnekleri:
  Malzemelere gelirsek;

  -Keçe ( Hoca beyaz,krem ve siyah tercih etmemizi istemişti. Bence istenilen renkte keçe kullanılabilir. Hatta bence kumaş çok daha şık olur. Benden söylemesi.)

-İnci (Büyük ve arkası yassı olanları tercih ettiler. Yapıştırabilmek için arkasının yassı olması önemli bir pozisyon oluşturuyor.)-Silikon tabancası artı silikon almayı unutma…

Salvador Ve Sürrealizm

Bir kaç senedir Salvador Dali ile tanıdığım ve beni içine çekip bir daha da çıkaramayan sürrealist resimler.. Başka ressamlar da var elbet. Ana temanın Dali olmasının ilk sebebi, onunla sevmiş olmam. Bu resimdeki de Salvador amcamız. İşin en güzel tarafı bu fotoğrafın dijital tekniklerle hayat bulmamış olması.
 Bir kaç ay önce Salvador Dali sergisi Tophane-i Amirede idi. Hayalim; nette gördüğüm, beni cezbeden  o zekice çizilmiş resimlerin çok daha fazlasını görebilmekti. Ama neredeyse bütün çizimler benim zekamın fazlasıyla üstündeydi. Eğer güzel sanatlar öğrencisi olsaydım çok şey öğreneceğim kesindi. Maalesef değilim...
  Başlığa bakıp ta, öyle internetten edindiğim bir kaç bilgi ve beğeniyle sürrealizm üzerine ahkam kesmemi bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Tek amacım, görmemiş olmanız ihtimaline karşı, bir kaç resim ekleyip sizin de sürüklenmenizi sağlamaktı.