1.13.2018

2018 

Ajandama bir kaç günün listesini yaptıktan sonra yazasım geldi bir iki gün önce.  Defaatle duyduğumuz şeyleri yazmışım ama iyi geldi bana. O yüzden buraya da yazıyorum.
 
 Güzel listeler hazırlamalı, güzel işler yapmalı, zamanı en iyi şekilde kullanmalı. Defterleri dolduracağım, bitmek bilmeyen listelerim var. Ve o kadar olmasa da hayallerim. Aklımın bir köşesinde durmadığını iddia etsem de, tozlanmış halde bekleyenler var.  Yaşadıklarımdan ve yaşayamadıklarımdan duyduğum hüzünlerim de var, alışamadıklarım da... Girdapları da biliyorum süt liman huzuru da..
 
 O yüzden önce yapılması gerekenlere yönelmeli. Yaptıklarını, başarılarını, fedakârlıklarını bir köşeye atmadan ve hatta yük edinmeden önce, gurur duyman gerekiyorsa duyacaksın, tebrik etmen gerekiyorsa kendini, edeceksin, sırtını da sıvazlayacaksın, aferin de diyeceksin kendine. Aferin BT elinden gelenin en iyisini yaptın. Daha da iyi yapabileceğin her şeyi biliyorsun. Bu sene daha iyisini yap!
 
 Öfkeni daha kontrollü yaşamak için beğendiğin bir sözü dolaba as. Mutlaka hatırla. Sinirlenince sakinleşmeyi bekleyen bir insandan bu noktaya gelmek yanlış! Özüne dön bu sene!
 
 Diyet yap, sağlıklı beslen, zayıfla ve sıkılaş! Yürüyüş yapmayı ihmal etme! Mutfakta ister hızlı ol ister yavaş  ama artık 3 öğünlük yemeği her gün çıkart. Sağlığına kavuşmak seni, daha iyi bir ebeveyn yapacak!
 
Erken yat erken kalk! Güneşin doğuşunu, muhteşem renkleri, sabahın o yaşanmamışlığının ferahlığını iliklerine kadar hisset! Ve şükret!
Keyifle kanaviçe yap mesela. Yavaş yavaş kafanın için de cirit atan projeni tamamla. Zamana yaymayı öğren! Hayatın öğrettiğine eklemeler yap... Damlaya damlaya göl olduğu kanaatini yerleştir her zerrene! Zamana bırakmak ve gülümsemek çok mühim!
 
 
 
Hayalinin peşinden koşmaya başladın. Bunun için zaman ayır. Her gün azar azar ilerleme kaydet. Yine istikrarın önemli olduğu bir işe odaklandın. Bu senenin en önemli noktası istikrarla ilerlemen olacak!
 
Yine koy hedeflerini önüne! Yap yepyeni listelerini ve koşmaya başla! Bu sene de elinden gelenin en iyisini yapacaksın!
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Vee

   Bu ara ani kararlar alıyorum. Bugün aldığım karar doğrultusun da, bloğu kapatıyorum. Şimdiye kadar bana destek veren arkadaşlarıma...