2.14.2018

Son durum

   The Black Apple - Emily Winfield Martin


  Uyku problemimi çözemedim. Ama alerjimin uyanma problemi yaşayıp çok fazla sersemlettiğini düşünüyorum. Bunun için üşenmeyip sulu süpürge oranını çoğaltmak lazım. Öyle ya da böyle. ne yaparsam yapayım düzene koyamadım. Kursumdan da kaldım. Melisa, papatya çayı, yastığa lavanta yağı deneyerek ne kadar toparlayabileceğimi ölçeceğim. Yolun sonu uyku hapına gitmesin istiyorum, bakalım...


 Çocuğumun doğum günü yaklaşıyor. Dört katlı pasta istediği için tek çare benim. Düğün pastası fiyatlarını öğrenmek istemiyorum şimdiden. Bana hava hoş tabi de, adam kalpten gider valla. Bu ara devamlı oyuncak alıp duruyoruz, indirim gördükçe alıyoruz. O, çok bilinçli ebeveynlik falan yalan olalı çok oldu zaten. Ev oyuncak yığınına döndü. Hatta bugün bile oyuncakla geldi babası. Doğum gününde oyuncak olayından koşarak kaçıyor, haksız da sayılmaz. Bu sefer iş yine bana düşüyor. Ayrıca evet o senelerdir elimde duran yastık hala aynı şekilde bekliyor. Keza mutfakta. Hatta taşınırken bir posta daha parçalandı. Bu hafta, bu konuda ilerleme kaydetmem şart. Sağlıklı sıhhatli olsun da herkes, bunlar da halledilir bir şekilde inşallah.


 Evin düzeninde hiç fena sayılmam. Bu benim için pek sevindirici. Ütülerin de bir kısmı halledilmiş durumda. Elden geçecek çok şey var. Onları da halletsem efsane olacak. Her şeyi tıkırında görmek muhteşem bir duygu olmalı ve ben artık bu duyguyu yeniden tatmak istiyorum. :D


 Bende ki son durum böyle işte. Ha bir de, uzun süredir izlemediğim oranda film izliyorum. Haftada bir falan. :D  Son dakikada olsa da, ödevimi bitirdim. Yeni tasarımlara yelken açacağım. Hayatıma heyecan veren en tatlı şeylerden biri de bu işte. Gözlerinden kalpler çıkan emoji. Kendinize dikkat edin! :)

10 yorum:

 1. Selam.
  UYku problemi ve alerji zor ama düzelir bir durumTez zamanda da sizde hap ile olmadan düzeltirsiniz ve bize de burdan haber veririsiniz inşallah.
  Şİmdiden doğum günü kutlu olsun çocuğunuzun, oyuncak işi fena, hep almıycaz deyip alınır, bizde de pek bi fark yok :)
  Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay inşallah ya bunalttı bayağı artık..

   İki saniye kendi kendine zaman geçirsin diye hangi analar nelerden vazgeçiyor yaa. :))

   Sil
 2. Bu hafta pek yoğun tempolu ve uykusuzdum ben de. Kendimi aştım bu konuda :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uykusuzluk denildiğinde içimi bir hüzün kaplıyor Handan. Ben de durum vahim anlayacağın. :D :D

   Sil
 3. :) çok sırıttım. hayat da sana güzel keyif de sanaaa ha ha haa :)

  YanıtlaSil
 4. Uykusuzluk rutin hale geldi mi fena.. Benim stresli olduğum zamanlarda -çok çok nadir- aldığım bitkisel bir ilaç var, passiflora. Duymuşsunuzdur, çocuklara da şurubu verilir hatta. Doktorunuza danışın isterseniz.
  Çocuklar ne çabuk büyüyor, yeni yaşları, hayatları onlara hep aydınlık bir dünya, iyi kalpli kişiler sunsun inşallah. Sağlık ve afiyet diliyorum. :) Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlaç kullanmayacağım diye doktora gitmiyorum ya ben. :D Arada uyuyabilmeye başladım ama ilerleme var. Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için de. Zaten artık bir kaç hafta daha devam ederse doktor yolu gözükecek bana.

   Aminn. Çok teşekkür ederiz, bizden de size kucak dolusu sevgiler... :)

   Sil
 5. Uykusuzluk bir başladı mı, çözülmedikçe insan psikolojisini heder eden bir durum. Geçenlerde kısa bir dönem yaşadım ben de. Passiflora'yı duydunuz mu bilmem, bitkisel bir ürün. Evde sürekli bulunduruyorum böyle durumlar için. Çok hafif zaten, hatta bazen işe yaramadığı bile oluyor. Ama el atında olmasında fayda var, gerçekten gevşetiyor gerektiğinde. Umarım tez zamanda çözülür.

  Sevgiler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha ilaca başlamadım büyük bir önyargım var ilaçlara. Ama böyle devam ederse doktora danışacağım umarım etmez. :)

   Çok teşekkür ederim tavsiye ve iyi dilekleriniz için. Sevgiler... :)

   Sil

Vee

   Bu ara ani kararlar alıyorum. Bugün aldığım karar doğrultusun da, bloğu kapatıyorum. Şimdiye kadar bana destek veren arkadaşlarıma...